Dinamik Blog Sidebarda Yazıya bağlantı Vererek Gadget Oluşturma
  1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Dinamik Blog Sidebarda Yazıya bağlantı Vererek Gadget Oluşturma

0

Bir önceki yazımızda blogger klasik blog da sidebarda yazıya bağlantı vererek gadget eklemeyi görmüştük. Dinamik bloglarımızda klasik bloglarda yapabildiklerimizi maalesef yapamıyoruz. Önceki yazımı hazırlarken neden dinamik blogda da böyle bir bağlantı olmasın diye düşündüm. Kelimelerden oluşan bağlantılara kategori oluşturabiliyoruz. Ancak belirlediğimiz bir başlığa tıkladığımızda direk o yazımıza farklı bir bağlantı verilemez miydi? Denedik ve olabileceğini gördüm.

Şimdi dinamik blog sidebar alanında (sağ yada sol köşede) seçeceğimiz bir gadget ile farklı bir bağlantı şeklinin nasıl yapıldığını aşağıda inceleyelim.

Şu anda Yazdığım yazının başlığı:

Dinamik Blog Sidebarda Yazıya bağlantı Vererek Gadget Oluşturma

Yazımızın linki:

https://guney59.blogspot.com.tr/2012/10/dinamik-blog-sidebarda-yazya-baglant.html

Uygulanacak bölüm:

YerleşimGadget EkleBağlantı Listesini bulun ve açın.
Yeni Site URL’si yazan kısma yukarıda kırmızı ile belirtiğim yazıyı yapıştırın.

NOT: Unutmayın bu linki tarayıcınızdan kopyalayacaksınız. Şimdi sıra yukarıdaki linkimize başlık eklemeye geldi. Başlığımız neydi?

Link Başlığımız:

Dinamik Blog Sidebarda Yazıya bağlantı Vererek Gadget Oluşturma

Yeni site adı yazan yere bu başlığımızı yapıştırıyoruz. Ve son olarak Bağlantıyı Ekle’ye tıklıyoruz. Buna benzer istediğiniz kadar bağlantı yapabilirsiniz. Bağlantıların yanındaki oklarla yukarı, aşağıya taşıyabilirsiniz. Ben başlık olarak “Ayın Konusu’nu” seçtim.

Bu tür işlemleri blogger yazı editörünü kullanarak yaparken zorlanıyorsanız, Google Drive, Dökümanlar’ı kullanabilirsiniz. Google Drive Dökümanları hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Siz bu işlemleri kendi yazı ve başlığınızda uygulayacaksınız. Yukarıda anlatılanlar sadece size örnek olarak verilmiş olup, yazdığım bir yazı için uyarlanmıştır. Yaptığım çalışma sonucunu aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

ayin-konulari-link-gorunumu

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap