1. Ana Sayfa
 2. Dinamik blogger

Dinamik Blog LinkWithin Widgeti Ekle Videolu Anlatım

Dinamik Blog LinkWithin Widgeti Ekle Videolu Anlatım
+ - 9

LinkWithin Widget Eklentisini, Videolu Anlatımı İzleyerek Tamamlayın. Blogger, Dinamik bloglarınızda, Sayfa yazılarınızın altında LinkWithin benzer yazılar widgetini ekleyerek, okuyucu trafiğini arttırın. LinkWithin Widget eklentisinin resimli anlatımını bir önceki yazımda anlatmıştım. İlgili bağlantıdan resimli anlatımı da inceleyebilirsiniz. Dinamik bloglarınızda, widget kodunun nasıl ekleneceğini tam anlamanız için aşağıda bir video hazırladım. Video’u izleyerek kuruluma başlayabilirsiniz. Daha önceki yazımı hatırlamanız için küçük bir alıntıyı aşağıda veriyorum.

linkwithing

Platform :
1.Blogger seçip kodu blogunuza hiç kurmadı iseniz gönderebilirsiniz.
2.Other seçeneğini seçerek direk kodu alıp, uygulamaya geçebilirsiniz.

Seçim size kalmış. Şimdi Blogumuza gadget olarak göndermeden Other seçeneği ile kodu alacağız. Other tıklayın. Alttan Width tıklayarak 5 ad. seçeneğini seçin. (Dinamik blog için uygun bir seçenektir) Hemen altta ki seçenekten blogunuz koyu ise tıklayabilirsiniz. Koyu değilse boş bırakın. Yukarıda anlatılan konu, aşağıdaki resimde gösterilmektedir inceleyiniz.

linkwithin-kayit-bilgileri

Kayıt bilgilerimizi girdik ve Get Widget’e tıklıyarak kodumuzu kopyalıyoruz.

linkwithin-script-kodumuz

Blog’umuza giriş yapıyoruz.
Ayarlar ⇒ Diğer ⇒ Kayıt İçerik Takibi Altbilgisini tıklayarak açın.
Biraz önce aldığımız kodu buraya yapıştırın ve blogu kaydedin.

kayit-icerik-takip-altbilgisi

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (9)

 1. 6 sene önce

  Tekrar merhaba Adnan bey. Videoda gösterdiğiniz şekilde kodu yerleştirdim ama blogumda related posts görünmüyor.
  Sebebi ne olabilir? Bu yöntem şu an geçerlimidir?

 2. 6 sene önce

  Merhaba.Adnan bey.Bir şey farkettim, mobilden girip web sürümünü görüntülediğimde resimsiz olarak görünüyor.Acaba direk olarak blogger için kodları oluşturup otomatik eklemeye izin versek bi tehlike arzedermi? Anladığım kadarıyla related posts çok önemli bir eklenti. Bu olmazsa başka yöntemler araştıracağım. İlginiz için çok teşekkürler.

  • Murat bey merhaba, hiçbir tehlikesi olmaz merak etmeyin. Ancak yinede çalışmayacaktır. Şu anda bir eklenti üzerinde çalışıyorum. Hatta eklenti geliştiricileri ile de irtibat kurdum. Sonuçları bekliyorum. Siz yine araştırın tabi. Görüşmek üzere şimdilik kolay gelsin size.

   • 6 sene önce

    Adnan bey, dediğiniz gibi sorun https de. firefox ta çalışıyor, chrome da gizlilik ayarlarindan beni koru tikini kaldırdıgımda çalışıyor, mobil şablonu özel olarak ayarlayınca mobildede çalışıyor. Yalniz dikey ve resimsiz olarak çıkıyor hepsinde. Anlaşılan dinamik şablonda https yi kaldırdığımızda sorun çözülecek, ama nasıl?

    • Evet HTTPS kaldırılınca çalışıyor. HTTP ile de kullanabilirsiniz. Her ikisinde de çalışsaydı güzel olacaktı.
     HTTPS’i kaldırmak için >> Ayarlar >> Temel >> HTTPS >> Evet veya Hayır seçeneğinden kaldırabilirsiniz.

 3. 6 sene önce

  Daha güzel bir eklenti ise neden olmasın Adnan bey. Teşekkür ederim, çok uğraştırdım sizi.

  • Rica ederim hiç sorun değil. Sizde uğraşıyorsunuz bu güzel bir duygu. Sadece çabanıza yardımcı olmaya çalıştım.
   Faydalı olduğuna inanıyorum. Çünki zevkle çalıştınız. İlginize ayrıca bende çok teşekkür ederim. Sorun yaşadığınızda haber verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.