Dilberay’ın Filminden Yeni Fragman Paylaşıldı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Dilberay’ın Filminden Yeni Fragman Paylaşıldı

0

 

Dilber Ay’ın Trajik Hayatını Konu Alan Filmden Yeni Fragman Paylaşıldı [Video]

Türk halk müziği sanatçısı Dilber Ay’ın yaşadığı trajik hayatı konu alan film Dilber Ay’dan ikinci fragman bugün paylaşıldı. Fragmanda filmden yeni görüntüler de yer aldı.

Besteleriyle Türkiye’de pek çok kişinin aklına kazınan, yaşadığı trajik hayatına rağmen pes etmeyerek örnek olan Dilber Ay’ın hayatı, film olarak beyaz perdeye taşınıyor. 1956 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen ve 29 Nisan 2019’da 63 yaşında hayatını kaybeden Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve oyuncu Dilber Ay’ın filminden yeni bir fragman geldi.

Büşra Pekin’in Dilber Ay’ı canlandırdığı filmin fragmanı, Ay’ın çocukluğundan itibaren hayatında yaşadığı zorluklara odaklanıyordu. Filmden paylaşılan ikinci fragmanda Büşra Pekin’in sesinden Meyrik ve Noldu Gardaş isimli iki türkü kullanıldı. Yönetmen koltuğunda Hakan Kırvavaç’ın oturduğu filmin fragmanı şu şekildeydi:

Dilberay fragmanı:

Kahramanmaraş’ta 8 çocuklu fakir bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilber Ay, çadırda başladığı hayatı boyunca birçok trajedi yaşadı. 13 yaşında para karşılığında kendinden yaşça büyük bir adama satılan Dilber Ay, bu kişiyle zorla evlendirildi ve çocuk sahibi oldu. Çocukluğu boyunca şarkı söylediği için fiziksel şiddet gördü.

Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen filmin oyuncu kadrosunda Büşra Pekin, Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar gibi isimler yer alıyor. Film, CJ Entertainment aracılığıyla 4 Şubat’ta vizyona girecek. 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir