1. Ana Sayfa
  2. Genel

Diğer bilgisayarlar için windows 10 yükleme medyası oluşturma

Diğer bilgisayarlar için windows 10 yükleme medyası oluşturma
0

Windows 10‘u bilgisayarınıza yüklemek mi istiyorsunuz? Farklı özelliklerde bir bilgisayarınız var ve tüm şartları karşıladığınız halde sisteminiz çöktü yeniden Windows 10 işletim istemi mi yüklemek istiyorsunuz? İşte ilgili adımlar;

Kullanmaya başlamak için önce Windows 10 yükleme lisansına sahip olmanız gerekir. Daha sonra medya oluşturma aracını indirip çalıştırabilirsiniz. Aracı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yönergelere bakın.

1.  Windows 10 yükleme aracını indirin.

2. Masa stünde çalıştırarak sizden istenen bilgileri seçimleri kullanarak girin.

3. Boş en az 8 GB boş biçimlenmiş bir usb belleği takıp ileri butonu ile devam edin.

Not: Yukarıda anlatılan uygulama elimde bulunan LQ X 130 notebook bilgisayarın kurulumunda denenmiştir. Bilgisayara daha önce windows 10 home işletim sistemi  kurulmuş, ancak bellek yetersizliği sonucu çökmesinden sonra tekrar kurulum yapılma işlemi anlatılmaktadır. Devam ediyoruz.

İndirilen yükleme aracı ile ilgili kısa bilgiler:

1. Aracı indir düğmesini seçin ve Çalıştır düğmesini seçin. Bu aracı çalıştırmak için bir yönetici olmanız gerekir.

2. Lisans koşulları sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız Kabul Et düğmesini seçin.

3. Ne yapmayı istiyorsunuz? sayfasında, Bu bilgisayarı şimdi yükselt düğmeseçimi değil Usb ile yüklemeyi seçiyoruz. Seçimdeki Usb seçimi işaretleyip ardından, İleri düğmesini seçin.

İndirip yükledikten sonra bu araç, Windows 10’u bilgisayarınızda nasıl ayarlayacağınızı adım adım gösterir.

Windows 10 seçeneğini belirlediğinizde, Enterprise sürümü dışındaki tüm Windows 10 sürümleri kullanılabilir.

4. Bu bilgisayarda daha önce Windows 10’a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.

5. Windows 10 yüklemeye hazır olduğunda, işaretlemiş olduğunuz seçeneğin özetini ve yükseltme boyunca korunacak olan öğeleri görürsünüz. Yükseltme sırasında, Korunacaklar öğesi için Kişisel dosyaları ve uygulamaları koru veya Yalnızca kişisel dosyaları koru ya da Hiçbiri seçeneğini ayarlayın. Biz boş bir alanda kuracağımızdan kurulumu beklemeye devam ediyoruz.

6. Mecut bilgisayarınıza kuracaksanız, Çalıştırıyor olabileceğiniz tüm açık uygulamaları kaydedin ve kapatın.

Hazır olduğunuzda, Yükle düğmesini seçin.”Mecut kullanılan bilgisayarda“.

7. Windows 10’un yüklenmesi biraz zaman alabilir ve bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlayabilir. Bilgisayarınızı kapatmadığınızdan emin olun.

LQ X 130 notebook bilgisayarın kurulumunu yapmak için USB diskimizin tamamlanmasını bekliyoruz. Şu ana kadar bir sorun yaşamadan windows 10 medya kurulumu için sabırla bekliyoruz.

8. Windows 10 USB medyamızın kurulumu tamamlama aşamasında beklerken LQ X 130 notebook bilgisayarımızın Şarj kablosunu takıp beklemeye devam ediyoruz.

9. USB Flash kurulum tamamlandı. Şimdi sıra bilgisayarımıza Windows 10 yüklemeye geldi.

10. USB Flash’ LQ X 130 notebook  bilgisayara takın ve yeniden başlatın.

11. F2 ve F10 tuşlarını kullanarak biosa girin, USB Flash yolunu belirleyin ve kuruluma başlayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap