Deprem Bölgesinde Ücretsiz Telefon ve İnternet Hizmeti Sunuyor: Borcundan Dolayı Kapalı Telefon ve İnternetler de Açıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Deprem Bölgesinde Ücretsiz Telefon ve İnternet Hizmeti Sunuyor: Borcundan Dolayı Kapalı Telefon ve İnternetler de Açıldı!

0

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş depreminin yaşandığı bölgede ücretsiz internet ve arama hizmetlerinin sunulduğunu açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 7.7 (en güvenilir ölçüm olan Mw cinsinden) büyüklüğündeki depremin ardından önemli bir açıklamada bulundu. Paylaşılan bilgilere göre Bakanlık, deprem sonrası doğrudan ülkemizde hizmet veren operatörlerle iletişime geçti.

Bakanlık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda GSM operatörlerinin kapasite artırımı yapacaklarını belirtti. Ayrıca Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bölgede yaşayanlar için ücretsiz hizmetlerin kullanıma sunulduğu duyuruldu.

Bölgedeki tüm vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internet hizmeti sunuluyor:

“Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın kesintisiz iletişim sağlamaları için operatörlerimize talimat verildi. Bölgede bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet yüklendi. Borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldı.”

Önemli uyarı: Aramaları web tabanlı uygulamalar ile yapalım

“Aynı zamanda bölgedeki tüm ankesörlü telefonlar üzerinden de ücretsiz iletişim sağlayabilirsiniz. Arama kurtarma çalışmalarının iletişim kısmında bir kesinti olmaması için yardım edelim. Web tabanlı uygulamalar ile arama yapalım ve SMS kullanalım.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklaması:

olayısıyla mağduriyet yaşanmaması adına tüm GSM operatörleri kapasite arttırarak kapanan telefon hatlarını açacak ve internet hizmeti sağlayacaktır.  

Haberleşmede yaşanan aksaklıkların giderilmesi için tüm ekiplerimiz sahadadır. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun.”

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap