Death on the Nile’den İlk Fragman Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Death on the Nile’den İlk Fragman Geldi

0

Doğu Ekspresinde Cinayet‘in Devam Filmi Death on the Nile‘dan İlk Fragman Geldi

Agatha Christie‘nin aynı isimli romanından uyarlanan ve Doğu Ekspresinde Cinayet’in devam filmi olacak olan Death on the Nile, ilk fragmanına kavuştu. Film, 23 Ekim‘de sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.Polisiye edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan ve hayatımıza detektif Hercule Poirot’u sokan Agatha Christie’nin bir romanı daha önümüzdeki aylarda beyaz perdeye taşınıyor. Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder on the Orient Express) filminin devamı niteliğinde sayılacak Death on the Nile, bugün ilk fragmanına kavuştu.

Agatha Christie’nin aynı isimli romanından uyarlanan Death on the Nile, aslında ilk kez bu filmle ekranlara taşınmayacak. Christie’nin eseri, 1978’de çekilen ve 2004’te Agatha Christie’s Poirot dizisinin bir bölümünde de yer almıştı. Bugün ilk fragmanı yayınlanan Death on the Nile, eserin üçüncü uyarlaması olacak.

Death on the Nile’in ilk fragmanı:

Death on the Nile, Doğu Ekspresinde Cinayet filminde Hercule Poirot’u canlandıran Kenneth Branagh’a bir kez daha aynı rolde yer veriyor. Belçikalı detektif, bu kez Nil nehrinde lüks bir geziye çıkan bir çiftin gezilerini yarıda kesen cinayeti araştırmak üzere görev alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Kenneth Branagh’ın yanı sıra Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Letitia Wright, Annette Bening, Ali Fazal, Sophie Okonedo, Tom Bateman, Emma Mackey, Dawn French, Jennifer Saunders ve Russell Brand gibi oldukça ünlü isimler de yer alıyor.

Disney’in sahibi olduğu 20th Century Fox, yayınlanan fragmanda Death on the Nile’in ne zaman sinemalara geleceğini de açıkladı. Fragmanda yer alan bilgiye göre film, 23 Ekim 2020 tarihinde sinemalarda gösterime girecek. Death on the Nile’in çekimleri geçtiğimiz yılın eylül ayında İngiltere ve Mısır’da başlamıştı.

Death on the Nile’den bir önceki film olan Doğu Ekspresinde Cinayet, dünya çapında 350 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarı yakalamıştı. Doğu Ekspresinde Cinayet, detektif Hercule Poirot‘un 1930‘lu yıllarda trende meydana gelen bir cinayeti aydınlatmasına odaklanıyordu.

Doğu Ekspresinde Cinayet'in Devam Filmi Death on the Nile'dan İlk Fragman Geldi

kaynak: https://variety.com/2020/film/news/death-on-the-nile-trailer-kenneth-branagh-1234730697/


 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap