Daha Windows 11 Tanıtılmadan Kısıtlanmış Versiyonu ‘Windows 11 SE’ Ortaya Çıktı

Paylaşılan bir dizi ekran görüntüsü ile Windows 11’in kurumsal kullanıma uygun şekilde kısıtlanmış versiyonu olan ‘Windows 11 SE’ ortaya çıktı. Söz konusu işletim sistemi sürümünde Microsoft Mağaza’ya dahi erişim bulunmuyor.

Paylaşılan bir dizi ekran görüntüsü ile Windows 11'in kurumsal kullanıma uygun şekilde kısıtlanmış versiyonu olan 'Windows 11 SE' ortaya çıktı. Söz konusu işletim sistemi sürümünde Microsoft Mağaza'ya dahi erişim bulunmuyor.

Paylaşılan bir dizi ekran görüntüsü ile Windows 11‘in kurumsal kullanıma uygun şekilde kısıtlanmış versiyonu olan ‘Windows 11 SE’ ortaya çıktı. Söz konusu işletim sistemi sürümünde Microsoft Mağaza’ya dahi erişim bulunmuyor.

ISO dosyasının sızdırılması ile birlikte gün yüzüne çıkan Windows 11 ile ilgili gelişmeler bitmek bilmiyor. Daha Windows 11 ile ilgili tüm detaylara hakim olamamıştık ki şimdi bir de ‘Windows 11 SE’ ortaya çıktı. Windows 10 Cloud Edition’ın halefi olarak karşımıza çıkması muhtemel Windows 11 SE, Microsoft’un kurumsal müşterileri için geliştirdiği ‘kısıtlı’ bir işletim sistemi gibi duruyor.

Her şeyden önce; aşağıda ekran görüntülerini ve detaylarını paylaştığımız Windows 11 SE‘nin henüz yayın öncesi sürüm olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısı ile Windows 11 SE, Microsoft tarafından resmen tanıtıldığında söz konusu özellikler farklılık gösterebilir. Peki, şu ana kadar Windows 11 SE ile ilgili neler biliyoruz?

Windows 11 SE'nin henüz yayın öncesi sürüm olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısı ile Windows 11 SE, Microsoft tarafından resmen tanıtıldığında söz konusu özellikler farklılık gösterebilir. Peki, şu ana kadar Windows 11 SE ile ilgili neler biliyoruz?

Sigma adlı bir Twitter kullanıcısının paylaştığı ekran görüntülerine ve bilgilere göre Windows 11 SE, standart Windows 11’deki pek çok ayarın ve özelliğin devre dışı bırakıldığı, yalnızca çevrimiçi bir Microsoft hesabı ile giriş yapılabildiği bir ‘yan işletim sistemi’ olacak. Ancak çevrimiçi hesap ile giriş yaptıktan sonra yeniden yerel hesaba geçiş yapabiliyorsunuz. Yine de birden çok kullanıcı işletim sisteminin bu sürümünde desteklenmiyor.

 

Windows 11 SE, öylesine kısıtlı bir işletim sistemi ki Microsoft Mağaza’ya erişim, varsayılan olarak engellenmiş durumda. İşletim sisteminde Win32 uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalışıyor olsa da en azından şu an için widget’lar çalışmıyor ve görev çubuğundaki düğmelere bastığınızda herhangi bir işlev çalışmıyor. Yine de Windows 11 SE’nin tam olarak nasıl bir hizmet ve özellikler sunacağını görmek için Microsoft’un resmi duyurusunu beklememiz gerekiyor.

Kaynak:https://twitter.com/fakirmeditation/status/1405110227716894723.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Lansmana 1 hafta kala Windows 11 geliştirici sürümüne ait bir ISO dosyasının sızdırılması, Windows 11 ile ilgili hemen hemen tüm bilgileri açığa çıkardı. Buna, hemen her gün duyacağımız Windows 11 açılış sesi de dahil.

Windows 11’in Açılış Sesi Paylaşıldı [Video]

Güneş, yüzme ve deniz canavarları. Plajda uzun bir günün ardından gelen çok özel bir yorgun olduğunuz zamandır.Bu mükemmel bir yaz filmidir.

Pixar’ın Luca mükemmel bir yaz filmi