Daha fazlasını yapın ve yeni Android özellikleriyle eğlenin
  1. Ana Sayfa

Daha fazlasını yapın ve yeni Android özellikleriyle eğlenin

0

Android’in arkasındaki ekip, üretken kalmanıza, sevdiklerinizle iletişim kurmanıza ve cihazlar arasında eğlencenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak için her zaman yeni özellikler  üzerinde çalışıyor. 

 

Daha kolay paylaşımdan, uygulamalar ve saatler için yeniden tasarlanan deneyimlerden oyun gecelerine ev sahipliği yapmanın yeni yollarına kadar yenilikler burada.

Cihazlarınızda daha fazlasını yapın


Yakındaki Paylaşım, ister fotoğraf, video, hatta tüm klasörler olsun, yakındaki Android telefonlar, tabletler ve Chromebook’lar arasında dosyaları kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, dosyaları kendi cihazlarınız arasında zahmetsizce aktarmak için Yakındaki Paylaşım’ı kullanabileceksiniz. Dosyaları aralarında hızlı bir şekilde paylaşmak için paylaşım menüsünden Google hesabınıza giriş yapmış Android cihazları seçmeniz yeterlidir. Giriş yaptıktan sonra, ekranınız kapalı olsa bile sahip olduğunuz cihazlar arasındaki transferler otomatik olarak kabul edilir.

 

Yakındaki Paylaşım ile dosyaları kendi cihazlarınız arasında daha kolay aktarın.

Google,Kısa süre önce yeni bir görünüm sundu ve daha büyük ekranlar için Google Çalışma Alanı uygulamalarını güncelledik. Google Drive ve Keep için yeniden tasarlanan widget’lardan başlayarak çoklu görevi kolay bir esinti haline getirmek için favori Google uygulamalarınızı tabletlerde optimize etmeye devam ediyoruz.

Güncellenmiş bir Google Drive widget’ıyla, üç ana ekran düğmesi artık Google Dokümanlar, Google Slaytlar ve Google E-Tablolar dosyalarınıza tek dokunuşla erişim sunuyor. Google Keep’te daha büyük bir widget ve yazı tipi boyutu, not alma, yapılacaklar listeleri ve hatırlatıcılara erişimi kolaylaştırır.

 
 

Bağlanın ve kendinizi tamamen ifade edinGoogle, Bazen kendinizi emoji ile ifade etmek metinden daha kolaydır, bu yüzden tam olarak ne demek istediğinizi söylemenize yardımcı olacak özellikler ekliyor.

Her seferinde bir tane emoji seçme çabası olmadan söylediklerinize doğru vurguyu eklemek istediğinizi söyleyin. Gboard artık mesajlarınızı “emojileştirmenize” izin veriyor. Sadece cümlenizi yazın, tercih ettiğiniz düzeni seçmek için ✨Emojify button düğmesine basın ve arkadaşlarınızla paylaşmak için doğru 🔥 emoji magic magic add eklemek için gönder düğmesine basın. Bu özellik artık ingilizce olarak Gboard Beta uygulamasında mevcut ve önümüzdeki haftalarda tüm Gboard İngilizce yazıcılarına geliyor.Tek bir dokunuşla kendinizi anında emoji ile ifade etmek için Gboard‘u kullanın.

Yoğun talep üzerine, Gboard aracılığıyla çıkartma olarak sunulan tonlarca yeni Emoji Mutfak mashup’u eklendi. Bu mevsimsel güncelleme, Kuzey Yarımküre arkadaşlarınızla paylaşmak için en sevdiğiniz emojiyi sonbaharın en iyi bölümleriyle birleştiriyor. Balkabağı baharatlı emoji isteyen var mı? 🎃☕️

Kısa mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü arama, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde olmanın en önemli yoludur. İnsanları bir araya getirmek için Google Meet’e yeni paylaşılan deneyimler ekliyor. Canlı paylaşım özellikleriyle, YouTube videolarını anında birlikte izleyebilir ve klasik oyunlar oynayabilirsiniz (UNO gibi! Mobil, Kahoot! ya da Dikkat!) bir seferde en fazla 100 arkadaş ve aile üyesi ile. Yani birbirinden uzak olsanız bile, film ve oyun geceleri gibi gelenekleri koruyabilirsiniz. Bu özellik Android telefonlara ve tabletlere yayılıyor.

 

Google Meet’te anında birlikte izleyin ve oynayın.

Bazen patronunuz, işaret dili tercümanınız veya en iyi arkadaşınız gibi büyük bir grup görüşmesinde dikkatinizi belirli kişilere vermek istersiniz. Artık Google Meet’te, ekranınızı ayarlamak ve seçtiğiniz kişilere odaklanmak için çoklu sabitlemeyi kullanabilirsiniz.

 
 

Google Meet’te çoklu iğnelemeli kişileri seçmeye odaklanın.

Sesli uyarılar ve sesli açıklamalar için erişilebilirlik araçları

 

Sağır ve işitme güçlüğü çeken toplulukla ortaklaşa tasarlanan Live Transcribe & Notifications içindeki Sesli Bildirimler, yangın alarmları, akan su ve kapı çalmaları gibi kritik ev seslerini algılayabilir ve telefonunuzda sizi uyarabilir veya meydana geldiklerinde sizi izleyebilir. Bu özellik, telefonunuzdaki ve saatinizdeki bildirimler, cihazlarınızdaki titreşimler veya telefonunuzdaki bir ışığın yanıp sönmesi yoluyla bu sesleri size bildirir; bu, işitme kaybınız olduğunda veya kulaklık kullanırken sizin için yararlı olabilir. Artık, özel seslerle, uyarı kitaplığınıza cihazlar gibi kendi seslerinizi ekleyebilirsiniz. Sadece kaydedin ve telefonunuz veya saatiniz bir dahaki sefere çaldığında sizi uyaracaktır.
 

Telefonunuzdaki özel ev sesleri için uyarılar alın ve izleyin.

 

TV şovlarını ve filmleri kör veya görme engelli kişiler için daha erişilebilir hale getirmek için, Google tv‘deki Sesli Açıklamalar canlı görsel bilgileri olduğu gibi anlatır, böylece bu önemli uçurumu asla kaçırmazsınız. Artık Google TV’de sesli açıklamaları olan küratörlüğünde bir film kütüphanesi bulabilirsiniz — keşfetmeye başlamak için Google Asistan düğmesine basmanız ve “Sesli açıklama filmlerini ara” demeniz yeterlidir.

 

Google TV’de açıklanan sesli filmleri keşfedin ve bulun.

 


Wear OS saatinizi sizin için daha kişisel hale getirin

Wear Os’deki fayanslar, gün boyunca ihtiyacınız olan temel bilgileri tek bir kaydırma ile seçmenize ve seçmenize olanak tanır. Yeni Keep tile ile, telefonunuzu veya tabletinizi çıkarmak zorunda kalmadan bir notu veya kontrol listesini doğrudan bileğinizden hızlı bir şekilde dikte edin ve cihazlar arasında yapılanları yönetin.

 

Wear OS için yeni Keep tile ile yeni notlar oluşturun ve listeleri kontrol edin.

Bitmoji, ruh halinize gün boyu bir destek vermek için yakında Wear OS saat yüzünüze geliyor. Snapchat’te kendi kişisel avatarınızı tasarladıktan sonra, Bitmoji.com veya Bitmoji mobil uygulaması ve Bitmoji saat yüzünü yükleyerek, kişisel Bitmoji’nizi saatinize gönderebilir, burada günün saatine, hava durumuna ve fiziksel aktivitenize bağlı olarak ifadeleri değiştirir.

 

Wear OS saat yüzünüzde Bitmoji yardımcınızı görün.

Bu özelliklerin hayatınızdaki insanlarla daha iyi bağlantı kurmanıza, paylaşmanıza ve desteklemenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ziyaret android.com/updates bu özellikler ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap