Cumhurbaşkanı’ndan Emekli ve Memur Maaşlarına Dair Açıklama
 1. Anasayfa
 2. Genel

Cumhurbaşkanı’ndan Emekli ve Memur Maaşlarına Dair Açıklama

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur ve Emekli Maaşı Zamları Hakkında Açıklama Yaptı: İşte Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan oldukça önemli açıklamalar yaptı. 2500 TL’nin altında maaş alan emeklinin kalmayacağını kaydeden Erdoğan; memur maaşlarındaki artış oranının da yüzde 30,5’e çıkarıldığını paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. COVID-19 tehlikesi altından, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de zor geçen 2021 yılının ardından yeni umut ve heyecanlarla 2022 yılına giriş yaptığımızı kaydeden Erdoğan; yeni yılın Türkiye ve dünya için hayırlara vesile olmasını diledi. 

Yaptığı açıklamada ülke ekonomisi ve salgının seyri gibi konu başlıklarına değinen Erdoğan’ın en dikkat çeken açıklaması ise memur ve emekli maaşlarına yapılan zamma dair oldu. 2500 TL’nin altında maaş alan emekli kalmayacağını belirten Erdoğan, memur maaşlarına uygulanan artış oranının da yüzde 30,5’e çıkarıldığını aktardı. 

“Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmuş Türkiye’ye hiç olmadığı kadar yakınız”

Açıklamasında “Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak. Böylece aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2500 liraya yükseltmiş oluyoruz.” ifadelerine yer veren Erdoğan, temmuz ayında da hem memur hem de emeklilere yüzde 7 toplu sözleşme artışına ilave olacak şekilde gerekirse enflasyon farkının da ilave edileceğini kaydetti. 

Memur maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkararak memurlara ilave bir ‘sosyal destek’ sağlamış olduklarını belirten Erdoğan; Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari dengesiyle bütün hedeflerine ulaşmış, dünyanın en büyük ekonomisine sahip 10 ülkeden birisi olmasına da daha önce olmadığımız kadar yakın olduğumuzu belirtti. Erdoğan, milletin de desteğiyle bu defa tarihin tekerrür etmeyeceğini, aynı üzücü tabloyla tekrar karşı karşıya kalmayacağımızı ve Türk halkının bir daha aynı bedelleri ödemeyeceğini de sözlerine ekledi. 

 

Erdoğan’ın bu açıklaması sonrasında yapılan zamların yetersiz olduğunu, ülkenin içinde bulunduğu bu durumda bu paralarla geçinmenin imkansız olduğunu düşünen halktan gelen tepkiler ise gecikmedi.

Daha fazla Tweet

Kaynak:https://t24.com.tr/haber/erdogan-kabine-toplantisi-sonrasi-aciklamalarda-bulunuyor,1005491.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir