1. Ana Sayfa
  2. Blogger

CSS (Stil) Kodları Blogger da Nereye Eklenir

CSS (Stil) Kodları Blogger da Nereye Eklenir
+ - 0

Blogger, Blog’unuza stil vermek için kullanılan CSS kodlarını nasıl ekleyeceksiniz, CSS kodları nerde bulunur, CSS kodu nedir ?Site ve Blog’larda birçok eklentilere şekil ve stil vererek tasarımınızı güzelleştiren kodlama biçimlerinden biride CSS’ dir. Kısa harflerle belirtilen CSS isminin açılımı (Cascading Style Sheets ) olarak bilinmektedir. Wikipedia sitesinden geniş bilgi edinebilirsiniz.

CSS kodları için, açılır menüler, genişlik ayarları, özel sosyal paylaşım kutuları, yazı gizleme, çerçeveler gibi birkaç örnek verebiliriz. Tabi bunlarla sınırlı değildir. Çok geniş bir konuya sahip kodlama dilidir. CSS kodları en iyi tanımlayan işaretler, iç ve dış kulaklı ( { , } ) parantezlerdir. Tüm tanımlar bu parantezler içine yazılır. Tarayıcınız bu parantezler arasına yazılan kodları anlayarak çeviri yapar. CSS kodları hakkında anlattıklarım biraz da olsa tanımanıza yeterli olacağını düşünüyor ve hemen ana tema konumuza geçiyoruz.
Blogger şablon’unuzda CSS kodu nerede bulunur :
Blogger kumanda paneline giriş yapın
→ Şablon HTML’yi düzenle tıklayın
→ Şablonda boş bir alana tıklayın ve CTRL+F arama kısa yolu ile aşağıdaki kodu bulun.
Bulduğunuz bu kod, Blogger şablon CSS kodlarının eklendiği ana kodlama Grubudur. Blog’unuzu tanımlayan tüm CSS kodları aşağıda gördüğünüz bu kodun üst kısmında yer alır.

]]></b:skin>

Resim 1 : CSS Stil kodlarının şablonunuzdaki görünümü

css-etiketi

CSS kodlarını farklı bir şekilde de ekleyebilirsiniz. CSS kodlarını farklı şekilde eklemek için takip edilecek adımlar :
→ Blog paneline giriş yapın
→ şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS ekle
Resim 2 : CSS Stil kodlarını ekleyebileceğiniz diğer yerimiz

css-ekleme

Yukarıda sizlere CSS ekleme konusunda iki farklı alanın nasıl kullanıldığını açıkladım. Umarım faydalı olmuştur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap