CS:GO’dan şaşırtan başarı! Rekor kırdı
 1. Anasayfa
 2. Genel

CS:GO’dan şaşırtan başarı! Rekor kırdı

0

 

CS:GO oyuncu sayısıyla yeni bir rekora imza attı. Counter-Strike 2’nin duyurulmasıyla, CS:GO’da hareketlenme başladı.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Steam‘de eş zamanlı oyuncu sayısında kendi rekorunu kırdı. SteamDB tarafından tutulan verilere göre oyun, 1,5 milyon oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaştı. Bu rakamla CS:GO, Steam’deki en büyük ikinci eş zamanlı oyuncu rekoruna ulaşan marka oldu.
CS:GO 1,5 milyon oyuncuyla kendi rekorunu kırdı

10 yılı aşkın süredir Steam’in zirvesinden düşmeyen CS:GO, yeni bir rekora daha imza attı. Eş zamanlı kullanıcı rekoru geçen ay 1,32 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta ise aynı anda 1,4 milyon kişi tarafından oynanarak bir rekor daha kırmıştı.

SteamDB’de yer alan verilere göre CS:GO, 25 Mart’ta kendi rekorunu geçmeyi başardı. Günün erken saatlerinde eş zamanlı olarak 1,507 milyon oyuncuya ulaşan Counter-Strike: Global Offensive, Valve’ın yüzünü güldürdü. Birinci sırada ise 3,2 milyon oyuncu ile PUBG’nin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Counter-Strike 2’nin sessiz sedasız bir şekilde duyurulması, oyuna olan merakı bir kez daha artırdı. Herkes yeni bir oyun bekliyordu. Ancak Valve, devam oyunu yerine, bu yaz Source 2 motoruyla geliştirilmiş bir CS:GO yükseltmesi yayınlayacağını duyurdu.

Valve, bu yükseltmenin “Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik ilerleme” olacağını vaat ediyor. Bu hamlenin oyuna yeni oyuncular çekmesi ve mevcut tabanı ise yeni özellikler ve güncellemelerle cezbetmesi bekleniyor.

Valve’in yeni Counter Strike oyunu için CS2 tescilini alması ile ortaya çıkan iddialar yapılan açıklama ile birlikte doğrulanmış oldu. Tüm dünyada birçok oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran Counter Strike’ın yeni versiyonunda bazı ana haritalar korunurken, çözünürlüğün ise önemli oranda artırıldığını görüyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir