1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Cortana Ses Asistanı Microsoft Xbox’a Geliyor

Cortana Ses Asistanı Microsoft Xbox’a Geliyor
0

Microsoft’un çok değer verdiği Ses Asistanı Cortana’nın Xbox uygulamasına geldiğini resmi olarak duyurdu. ”Summer Update” Xbox için yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar Cortana’nın diğer özelliklerinden yararlanabilecekler. Microsoft Windows 10, için üzerinde uzun zamandır çalıştığı Cortana’nın Xbox desteği konusunda daha önceleri bildirimlerde bulunmuştu. Ancak bu bildirimler Cortana’nın tüm özelliklerini tamamen yayımlama düşüncesi yerine modüler olarak parça parça  Xbox’a entegre edileceği şeklindeydi.

xbox

ABD ve Birleşik Krallık’taki Xbox kullanıcıları Cortana’yı bugün yayınlanan güncelleme ile konsollarında kullanabilecekler.

Cortana

Cortana’nın Xbox yeniliklerine göz attığımızda, Kinect ve headset’inizi yönetebilir, sesli komutla konsolunuzu açıp kapatabilir, oyunlar arasında arama yapabilir ve oyun için arkadaş listenize ulaşabileceksiniz.

Sıkı durun herkesin çok seveceği bu özellik ise, oyun oynarken arka planda müzik dinleyebileceksiniz. Ayrıca, Pandora entegrasyonuyla gelen yeni güncellemeye daha sonra iHeartRadio ve Groove Music de dahil edilecek.

Kaynak ve Görsel: Microsoft

Xbox Yaz Güncelleme Rolling Out Video’su

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap