Çok yakında: Mobil cihazlarda Gmail’de Google Meet

Google’ın Açıklandığı gibi Gmail’de Meet’ı mobil ortama taşıyor. Temmuz 2020’nin başlarında, Gmail iOS ve Android mobil uygulamalarında özel bir Meet sekmesi tanıtarak bu değişikliği G Suite kullanıcılarına başlatacağız.

Google'ın Açıklandığı gibi Gmail'de Meet'ı mobil ortama taşıyor. Temmuz 2020'nin başlarında, Gmail iOS ve Android mobil uygulamalarında özel bir Meet sekmesi tanıtarak bu değişikliği G Suite kullanıcılarına başlatacağız.
Google’ın Açıklandığı gibi Gmail’de Meet’ı mobil ortama taşıyor. Temmuz 2020‘nin başlarında, Gmail iOS ve Android mobil uygulamalarında özel bir Meet sekmesi tanıtarak bu değişikliği G Suite kullanıcılarına başlatacağız. 
Bu, kullanıcıların telefonlarında başka bir uygulama açmaya gerek kalmadan doğrudan Gmail‘de güvenli video toplantılarına katılabileceği anlamına gelir. Bu değişiklik kullanıma sunulduğunda G Suite Güncellemeleri blogundan bilgi verilecek.

Gmail’de buluşan, kullanıcıların yeni bir toplantı başlatmasına, toplantı kodunu girerek bir toplantıya katılmasına veya Gmail uygulamasından ayrılmadan Google Takvim‘de planlanan yaklaşan toplantılara katılmasına olanak tanır.
 
Gmail‘de buluşma zaten web‘de mevcut. Bu lansman, Gmail mobil uygulamalarında aynı işlevselliği ve daha fazla yeni özelliği sunuyor. Lansmana yaklaştıkça, kullanıcılarınızın telefonlarından toplantılara katılmaya çalıştıklarında aşağıdakileri fark edebileceklerini unutmayın:

  • Android veya iOS cihazlarından bir Meet bağlantısını tıkladıklarında, toplantıya katılmak için Gmail uygulamasına yönlendirilirler.
  • Meet uygulamasının görünümü ve hissi güncellenecek, ancak işlev yine de sezgisel olacaktır. 

Meet uygulamasında bir bağlantıyı tıklarsanız yine de Meet’da kalacağınızı ve Gmail uygulamasına yönlendirilmeyeceğinizi unutmayın. Bu değişiklikler önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacaktır.

Bu sunum sırasında iOS kullanıcılarının deneyiminin farklı olabileceğini lütfen unutmayın. iOS kullanıcıları kısa bir süre için Gmail uygulamasının başlatıldığını görebilir ve ardından bir Meet bağlantısını tıkladıklarında kapanabilirler. Ardından Meet uygulamasında toplantıya katılmak üzere yönlendirilirler. Meet uygulamasında toplantılara katılma yalnızca sunum aşamasında gerçekleşecek ve IOS kullanıcıları sonunda doğrudan Gmail‘de toplantıya katılabilecek.

Meet hizmetini kapatan kullanıcılar ve görüntülü arama oluşturma özelliği kapalı olan EDU kullanıcıları Gmail’deki Meet sekmesini göremez veya Gmail uygulamasındaki toplantılara katılamaz.

Yöneticiler: Bu özellik için yönetici kontrolü yoktur.
Son kullanıcılar: Kullanıcılar Gmail uygulamalarını güncellediklerinde mobil cihazlarda Gmail’de buluşma varsayılan olarak AÇIK olur. Kullanıcılar, “Meet” altında “Video görüşmesi için Meet sekmesini göster” seçimini kaldırarak Gmail uygulamasında Meet sekmesini Gmail ayarlarında gizleyebilirler.

 16 Haziran 2020‘den itibaren uzatılmış sunum kullanılabilir. (özellik görünürlüğü potansiyel olarak 15 günden daha uzun sürebilir)

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Microsoft, Windows 10’a gelecek yeni sürüm olan Sürüm 20H2’yi duyurdu.

Microsoft, Windows 10 Sürüm 20H2’yi Duyurdu

Google, uygulama mağazası Play Store'da bulunan 38 uygulamayı kaldırdı.

Google, Play Store’dan 38 Zararlı Uygulamayı Kaldırdı