Çinli marka, yeni konseptiyle klasik Vosvos’u elektrikli olarak geri döndürdü

Ülkemizde Vosvos olarak tanıdığımız klasik Volkswagen Beetle, Çinli marka Ora’nın imzasını taşıyan bir konsept çalışmasıyla dört kapılı bir elektrikli araç olarak geri döndü. İşte konseptin tasarımı:

Ülkemizde Vosvos olarak tanıdığımız klasik Volkswagen Beetle, Çinli marka Ora'nın imzasını taşıyan bir konsept çalışmasıyla dört kapılı bir elektrikli araç olarak geri döndü. İşte konseptin tasarımı:

Ülkemizde Vosvos olarak tanıdığımız klasik Volkswagen Beetle, Çinli marka Ora‘nın imzasını taşıyan bir konsept çalışmasıyla dört kapılı bir elektrikli araç olarak geri döndü. İşte konseptin tasarımı:

Hatırlanacağı üzere Volkswagen Beetle‘ın üretimi 2019‘da sona erdi. Söylentilere göre ikonik model, klasik tasarımından esintiler taşıyan dört kapılı elektrikli bir araç olarak geri dönebilir.

Öte yandan Çinli Ora markası elini çabuk tuttu ve Vosvos olarak da tanıdığımız klasik Beetle‘ı elektrikli bir otomobil olarak yeniden hayata döndürdü. Klasik Vosvos’tan esinlenen tasarımıyla eski ve yeniyi bir araya getiren konseptin adı Ora Punk Cat. Ön kaputun, çamurlukların ve tamponların şekli doğrudan ikonik modeli yansıtıyor. Bunun yanı sıra cam tavan, gömülü kapı kolları ve alaşımlı jantlar gibi daha modern detaylar da mevcut.

Ora Punk Cat‘in iç mekanında da Vosvos’taki direksiyonun neredeyse aynısı kullanılmış. Fakat Çinli marka direksiyona çeşitli multimedya kontrolleri eklemeyi de unutmamış. Ayrıca yuvarlak dijital gösterge ekranı da orijinal modeldekini yaşatacak şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra ambiyans aydınlatması, geniş bir multimedya ekranı, türbin şekilli hava menfezleri ve kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi gibi modern detaylar da markanın kendisi tarafından eklenen özelliklerden.

Konseptin menzili ya da güç aktarma organları gibi teknik detayları henüz belli değil. Fakat Ora markasının modelleri erişilebilir fiyatlara sahip olmasıyla biliniyor. Örneğin Ora R1 isimli model bunlardan biri. Araçla ilgili diğer bilgilerin önümüzdeki süreçte açıklanmasını bekleyebiliriz.

kaynak: https://www.carscoops.com/2021/04/great-news-theres-an-electric-four-door-beetle-its-just-not-made-by-volkswagen/

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook, şimdiye kadar metin tabanlı gönderileriniz için sunmadığı özelliği nihayet sunmaya hazırlanıyor. Artık metin tabanlı gönderilerinizi Google Dokümanlar, Blogger veya WordPress.com gibi platformlara aktarabileceksiniz...

Facebook, Metin Tabanlı Mesajların da Transfer Edilmesine İzin Verecek

WhatsApp'ın yeşil olan rengini pembeye çevirdiğini iddia eden bir kötü amaçlı yazılım tespit edildi. "WhatsApp Pink" olarak isimlendirilen bu kötü amaçlı yazılım, telefonun tüm hakimiyetini hackerlara teslim ediyor. Yazılımcılar, bu kötü amaçlı yazılımın WhatsApp gruplarından yayıldığını söylüyorlar.

WhatsApp’ın Rengini Pembeye Çevirdiğini Söylenen Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Edildi