Çinli Chery yeniden Türkiye’de: SUV modellerle giriş yapacak
 1. Anasayfa
 2. Genel

Çinli Chery yeniden Türkiye’de: SUV modellerle giriş yapacak

0

Çinli otomotiv devi Chery, 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç farklı SUV modeliyle Türkiye’ye dönüş yapacak. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Chery modellerinin satışı son çeyrekte başlayacak.

Çinli otomotiv devi Chery, 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Chery 3 farklı sınıfta, 3 SUV modeli ile pazara girecek.

Chery ilk etapta, ACTECO serisi, 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunacak. Bu modeller şu şekilde belirlenmiş; sportif coupe SUV modeli olan ve geçen yıl Guanzghou fuarında tanıtılan Omoda 5, Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo 8.

Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor. Bu döneme kadar olan süre içerisinde ise otomobillerin homologasyon başvuruları, bayi ve satış sonrası teşkilatının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak.

Türkiye’de satılacak SUV modellerde bulunan ACTECO motor ailesinin Çin’in “En İyi 10 Motor”u arasına girme başarısını kazandığı belirtiliyor. Yine bu modellerden olan Omoda 5 ise “Art in Motion” olarak adlandırılan ve akıcı çizgilerden oluşan tasarım felsefesiyle dikkat çekiyor.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir