Çin’den binlerce otomobil Türkiye’ye geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Çin’den binlerce otomobil Türkiye’ye geliyor!

0

Çin Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada, 4 bin otomobilin Türkiye’ye doğru yola çıktığı bildirildi.

Çin Konsolosluğu: 4 bin otomobil Türkiye’ye doğru yola çıktı

Otomobil üretiminde birinci sırada olan Çin, Avrupa ve Türkiye’deki sıfır otomobil stok sorunun çözmek istiyor. Çip krizine bağlı olarak oluşan arz-talep bozukluğu, nihayet çözüme kavuşmaya başlıyor. Çin Başkonsolosluğu Sözcüsü hesabından yapılan açıklamada, 4 bin aracın Türkiye’ye geleceği bildirildi.

Twitter hesabından yapılan açıklamada, “4 bine yakın otomobiller Çin’in Shanghai Limanından Türkiye’nin Derince Limanına ulaşmak için yola çıktı” ifadeleri kullanıldı. Ancak Derince Limanı’na gelecek araçların Türkiye’de kalıp kalmayacağı belirsiz.

Shanghai Limanından gelen otomobillerin marka ve modelleri şimdilik bilinmiyor. Yerel kaynaklardaki iddialara göre, araçlar Çinli Chery markasına ait. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye pazarına giriş yapan Chery, bazı modellerini 4 bin stokla Türkiye’ye getirdiği belirtildi.

Buna ek olarak, son birkaç aydır pazar araştırması yapan şirketlerin açıklamaları ile sıfır otomobil satın almak isteyen veya dolaylı yoldan alan vatandaşların yaptığı geri bildirimler örtüşmüyor. Bu durumun birkaç farklı nedeni mevcut.

Halkın büyük bir çoğunluğu uygun fiyatlı modellere yöneliyor. Fakat ekonomik koşullar 2019’dan sonra kötüye gitmiş olmasına rağmen sıfır araçlara olan ilgi yükseldi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir