Çıkmadan zam yedi: Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili yarın satışa çıkıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomotiv

Çıkmadan zam yedi: Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili yarın satışa çıkıyor!

0

 

Çin’den gelen uygun fiyatlı elektrikli otomobiller dikkat çekmeye devam ediyor. Fakat yarın satışa çıkacak Leapmotor T03 ilk günden zamlandı.

Otomotiv sektörünün elektrikli dönüşümü büyük bir hızla devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye iç pazarına giren elektrikli sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak yarın, Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olan Leapmotor T03 satışa çıkacak. Fakat fiyatı daha çıkmadan zamlandı.

Leapmotor T03 satışa “zamlı” çıkıyor!

7 yıl önce Çin’de kurulan ve kısa sürede global pazara açılan Leapmotor, ilk olarak 2020 yılında satışa sunduğu ve insanların özellikle şehir içi ulaşımda tercih ettiği küçük boyutlu T03 modelini Türkiye’ye getirdi.


Geçtiğimiz aylarda Çin’den ithal edilen elektrikli otomobillere ek yüzde 40 gümrük vergisi (toplam yüzde 54) getirilmiş olmasına rağmen Leapmotor T03 Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olarak satışa çıkmaya hazırlanıyor. Fakat daha çıkmadan fiyatı zamlandı.

İlk olarak lansman özel fiyatı ile 699 bin TL’den satılacağı, ardından 749 bin TL fiyat etiketi olacağı açıklandı. Fakat yarın satışa çıkacak aracın bugün itibariyle lansman fiyatı 799 bin TL olarak güncellendi. Sonrasında ise 849 bin TL fiyat etiketiyle satışı devam edecek.Her ne kadar Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olsa da bu fiyatı yüksek bulan kişiler için ek gümrük vergisi olmasaydı 538 bin TL’den ön siparişe açılacağını ve sonrasında 588 bin TL’ye satılacağını belirtelim.

Leapmotor T03 teknik özellikleri

ÖzellikLeapmotor T03
Maksimum Güç80 kW
Maksimum Tork158 Nm
WLTP Menzil417 km
Batarya Kapasitesi41.3 kW/h
Fren SistemiDört Tekerlekli Disk
HassasiyetYüksek
GecikmeSıfır
Tam Etki Alanı KontrolüVar
Batarya Garantisi6 Yıl
Ekran SistemiÇift Ekran Etkileşimi
TavanCam Tavan
Gövde Malzemesi%70 Yüksek Mukavemetli Çelik
Elektronik Park FreniVar
Park Radarı (Ön/Arka)11
Araç Stabilite SistemiESC High Plus
HLA (Hill Launch Assist) SistemiVar
TPMS (Lastik Basıncı İzleme Sistemi)Var
 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap