Chrome’un yeni yenilenen Android widget’ları kararlı hale geldi
 1. Anasayfa
 2. Android

Chrome’un yeni yenilenen Android widget’ları kararlı hale geldi

0

 Google Chrome 95 bünyesine yakın zamanda resmi bir güncelleme geldi. Bununla birlikte tarayıcının yeniden tasarlanan widget’ları kararlı hale dönüştü. 

Chrome’un son sürümü üç adet yeni widget içeriyor. Bu widget’lar iki farklı Chrome kısayolu ve Chromium Dino oldu.

Bu widget özellikleri Google aramagizli modsesli arama ve Google Lens‘e hızlı erişim imkanı sunuyor. 

Bunun yanı sıra Chromium Dino, tarayıcının ikonik ejderha oyununa erişimi kolaylaştırıyor. Bunların hepsini kullanmak istediğinizde tek yapmanız gereken ilgili özelliklerin yanındaki bayrak ikonuna tıklamak oluyor.

Google Chrome bünyesine gelen widget’lar kararlı sürüme geçti

Google‘ın tarayıcıya kararlı sürümle eklediği widget’lar ilk olarak Chrome 95 Beta aşamasında göründü. Bu bağlamda yukarıdaki üç widget’ın yanı sıra önceki yer işaretlerine ve arama widget’larına da hala erişim hakkınız bulunuyor. Bazı sunucu taraflı testler aşağıdaki görsellerde olduğu gibi hangi widget’ların görünüp hangilerinin görünmeyeceğini belirliyor.

Fotoğraf: Android Police

Bazı kullanıcıların yorumlarına göre yeni widget’lar garip bir şekilde ölçekleniyor. Bu nedenle henüz kullanım için tam olarak hazır durumda olmadığı görünüyor. Bu özelliklerden yararlanmak için öncelikle Google Chrome tarayıcınızın son sürümde olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra widget’ları etkinleştirin ve tarayıcıyı yeniden başlatın.

Sizler Google Chrome bünyesine gelen yeni Android widget‘ları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Kaynak:https://www.androidpolice.com/chrome-95-newly-refreshed-android-widgets-hit-stable/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir