Chrome’un tüm belleğinizi emmesini durdurun.
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Chrome’un tüm belleğinizi emmesini durdurun.

0

Chrome, bellek kullanımını azaltmak ve değerli pil gücünden tasarruf etmek için yeni performans modları ekliyor

Microsoft Edge yakın zamanda en popüler tarayıcı olmayabilir. Ancak yine de, Uyuyan Sekmeler özelliğinin ve Verimlilik Modu’nun onu diğer yaygın seçeneklerden daha ilgi çekici bir tarayıcı haline getirdiğini söylemek mümkün. 

 
Chrome’un Edge‘e yanıtı da çok gecikmedi. Google, tarayıcısı için Ayrılmış Bellek ve Enerji Tasarrufu modlarını tanıttı.

Masaüstü platformları için Chrome ‘un en yeni sürümü iki yeni performans ayarı sunuyor. Resmi Google Blog’da yayınlanan bir gönderiye göre, bu ayarlar tarayıcının yaklaşık %40 daha az bellek harcarken sekmelerinizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Edge’deki Uyuyan Sekmeler gibi (Microsoft, tarayıcının yalnızca Eylül ayında 1,3 milyardan fazla sekmeyi uyku moduna geçirdiğini söylüyor), Chrome, etkin olmayan sayfaları dondurmak ve bilgisayarınızın daha kritik veya oyun oynamak veya video düzenlemek gibi zorlu görevler için belleği yeniden ayırmasına izin vermek için bellek koruyucusunu kullanacak.

Google Chrome’da Enerji Tasarrufu cihazınız pili %20’ye ulaştığında otomatik olarak çalışacak. Şirket bu özelliğin nasıl çalıştığına veya nasıl etkili olduğuna dair derinlemesine bir açıklama yapmış değil. Ancak süslü grafikler, animasyonlar ve videolar içeren web sitelerinde sınırlı arka plan aktiviteleri ve azaltılmış görsel efektler göreceğiz.

Google, tüm müşterileri tek bir ayarla tatmin edemeyeceğinin farkında. Bu nedenle, yeni modlar, Chrome’un asla uyku moduna geçirmemesi gereken web sitelerini seçme yeteneği gibi ek özelleştirmeler içeriyor.

Kaynak:https://www.androidcentral.com/apps-software/google-chrome-performance-modes 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir