1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome’un Java Engelini Kaldır!

Chrome’un Java Engelini Kaldır!
0

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sesli chat sesli sohbet veya oyun sitelerine chrome üzerinden daha önce giren fakat şu sıralar giremiyoruz diye dert yakınan arkadaşlarımız için java engelini nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız. Google Chrome JAVA eklentisini yeni sürümünde engelledi. Bu kısıtlamadan dolayı birçok kullanıcı, kullandığı veya oynadığı oyunların sitelerine giremez oldu. sesli sohbet sitelerinin ise Speakchat Lb odaları sahipleri chrome üzerinden site girişlerinde sorunlar yaşamaya başladı Siz Network Dizayn  kullanıcıları için üç adımlık bir rehber hazırladık.

1. Google Chrome’yi açıp adres barına chrome://flags/#enable-npapi kopyalayıp, yapıştırın.

2. Açılan listeden NPAPI’yi etkinleştir’e tıklayın.

chrome3245

3. En alttaki ‘Şimdi Yeniden Başlat’ a tıklayın. Oyunlara ve sesli sohbet sitelerine girmekte sıkıntı yaşarsanız, birinci ve ikinci adımı kontrol ederek, NPAPI’nin etkin olup olmadığını kontrol ediniz.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap