1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome’un İçerisinde Gizlenen Gizli Sekme Özelliğini Etkinleştirin

Chrome’un İçerisinde Gizlenen Gizli Sekme Özelliğini Etkinleştirin
0

Çok fazla sekme ile çalışıyorsanız, bu gizli özelliği açarak Chrome’un sekme çubuğunu kaydırmalı hale getirip sekmeleri daha iyi yönetebilirsiniz. İşte bunu yapmanın yolu…

Google, tarayıcısı Chrome’un yeni sekme seçenekleri ile daha rahat bir kullanıma sahip olması için sürekli çalışıyor. Mevcut deneylerinden birinde de, Firefox’tan bir fikir ödünç aldığını görüyoruz. Gizli bir ayarı etkinleştirerek, sekme şeridini kaydırılabilir hale getirebilirsiniz.

Bu yeni özelliği denemek için ille de bir beta Chrome sürümü kullanıyor olmak gerekmiyor. Bu yeni ayarı etkinleştirdiğinizde, sekme başlıkları yine de küçülüyor. Ama sekmeler arasında gezinmek için artık farenizin tekerleğini kullanabiliyorsunuz.

Yeni sekme ayarını etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli:

Chrome’u açın ve chrome://flags adresine gelin.

“Scrollable TabStrip” aramasını yapın.

Scrollable TabStrip bölümündeki ayarı Enabled yapın.

Eğer Scrollable TabStrip Buttons seçeneğini de Enabled yaparsanız sekmelerin arasına geçiş yapmak için fare tekerleğine ek olarak düğmeleri de kullanabilirsiniz.

Relaunch düğmesine basın ve Chrome‘u yeniden başlatın.

kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/chrome-icerisinde-gizlenen-gizli-sekme-ozelligini-etkinlestirin_93194.html

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap