Chrome’daki dosya önerileri genel olarak Aralık ayından itibaren geçerli olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome’daki dosya önerileri genel olarak Aralık ayından itibaren geçerli olacak

0
Bu yılın başlarında , Google Chrome’daki Drive dosyası önerileri için bir beta açıklamıştı. Bu özellik, 16 Aralık 2019‘da başlayacak.
 
Bu tarihten önce, Google Suite Admins‘e bu özelliği kontrol eden Yönetici konsolundaki incelemeyi ve yeni ayarları ayarlamanızı öneririz. Bu ayar hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın.Chrome‘daki sürücü (Drive) dosyası önerileri, kullanıcıların Google Drive dosyalarıdrive.google.com yerine doğrudan Chrome URL çubuğundan aramasını sağlar.
Şu anda, bu işlevsellik, kullanıcıların daha önce Chrome’da açtığı dosyalarla sınırlıdır. 16 Aralık 2019’dan başlayarak, tarayıcılarını yeniden başlatan kullanıcılar, daha önce Chrome’da daha önce açmamış olanlar dahil, erişebilecekleri herhangi bir Drive dosyasını arayabilirler.
Bu tarihten önce, Google Suite Admins'e bu özelliği kontrol eden Yönetici konsolundaki incelemeyi ve yeni ayarları ayarlamanızı öneririz.
16 Aralık 2019 tarihinden itibaren Chrome’daki Sürücü dosyası önerileri kuruluşunuz için varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Bir arama yapıldığında oturum açan kullanıcılar için Google Drive dosya önerilerine izin ver seçildiğinde, kullanıcılar Drive dosya aramalarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bireysel arama ayarlarını Chrome’da değiştirebilir.
Drive dosya önerilerini Chrome’da etkin bırakırsanız, Chrome senkronizasyonunda oturum açan ve tercih eden kullanıcılar, senkronize edilmiş hesapları için Chrome URL çubuğunda Sürücü önerilerini görür ( Chrome sürüm 69 ve üstü ). Kullanıcıların hangi senkronizasyon ayarlarını yönetebileceğini öğrenmek içinve bunların nasıl yönetildiğinin yanı sıra Chrome Senkronizasyonunu nasıl etkinleştireceğinizi veya devre dışı bırakabileceğinizi de görebilirsinizBu özelliği gerektiği gibi kontrol eden Yönetici konsolundaki yeni ayarı gözden geçirmenizi ve ayarlamanızı öneririz. Bu ayarın nasıl değiştirileceğine ilişkin talimatlar için aşağıya bakın veya Yardım Merkezimizi ziyaret edin.
Bu ayarın nasıl değiştirileceğine ilişkin talimatlar için aşağıya bakın veya Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

Etki alanınızda dosya önerileri etkinse, sürücü dosya önerilerini Chrome tarayıcısında açıp kapatabilirsiniz:
Chrome Tarayıcı’yı açın ve Diğer> Ayarlar’a gidin
Kişiler altında , Eşitle‘yi tıklatın.
Google Drive arama önerileriniveya kapat.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap