Chrome’da kendiniz için bir alan oluşturun
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Chrome’da kendiniz için bir alan oluşturun

0

Evinizde bir bilgisayarı paylaşan birçok aileden biriyseniz veya bilgisayarlarını hem hem de kişisel tarama için kullanan biriyseniz, bu hikayeler tanıdık olabilir:

önceki gün en sevdiğiniz tarayıcı renklerini ve temasını elle seçtiniz, ancak birisinin her şeyi değiştirdiğini keşfetmek için. Ya da, kayıtlı bir çift ayakkabı satın almak için bir perakendeci sitesine giriş yapmaya çalışıyorsunuz, ancak otomatik doldurma yanlış şifreyi önermeye devam ediyor (eşinizi, tahmin ediyor. Bu sinir bozucu olabilir. Bu nedenle Chrome, profil deneyimini güncelleyerek Chrome’daki kişisel alanınızı oluşturmayı, özelleştirmeyi veya değiştirmeyi daha da kolaylaştırır.

Chrome’u yeniden başlattığınızda kullanmak istediğiniz profili seçin.

Bir bilgisayarı paylaştığınız herkese, bir renk şeması ve arka plan (ilham almak için siyah sanatçıların yeni tema serisine göz atın), tam olarak istedikleri şekilde düzenlenmiş yer imleri ve kayıtlı şifreleri de dahil olmak üzere, sadece onlar için bir alan verebilirsiniz. 

Bu güncellemede de yeni: daha sonra okumak istediğiniz tüm makaleler için, artık bunları Android ve masaüstündeki Chrome’daki okuma listenize ekleyebilirsiniz.


Herkes kurulduktan sonra, doğru an için doğru profili seçmek, gerektiğinde başka bir profile geçmek veya anında yeni bir profil oluşturmak kolaydır. Farklı profiller için farklı renkler kullanmak, onları bir bakışta ayırt etmeyi kolaylaştırır.

Profilinizi özelleştirin, böylece “alanınızı ” kolayca tanıyabilirsiniz.

Chrome profilinize diğer cihazlarınızdan da erişebilirsiniz. Sadece senkronizasyonu açın ve seçtiğiniz temanın yanı sıra yeni okuma listeniz, favori yer imleriniz ve cihazlarınızda kayıtlı şifreler gibi kaydettiğiniz her şeyi alın.

Chrome‘un yeni profil deneyiminin size daha fazla yapı ve kolaylık getirdiğini ve hanehalkının her bir üyesi için kişisel faaliyetlerden daha iyi ayrılmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

kaynak: https://blog.google/products/chrome/create-space-yourself-chrome/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap