Chrome’a Windows 10 İşlem Merkezi Desteği
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome’a Windows 10 İşlem Merkezi Desteği

0

Chrome, bir süre önce ortaya çıkan “doğal Windows 10 bildirimi desteğini” kazandı! İşte bunun anlamı..

Chrome’a Windows 10 bildirim desteği gelebileceğini mart ayında duymuştuk ancak işlevin herkese ulaşıp ulaşmayacağı kesin değildi. Şimdi ise Google’ın geliştirme takımı, işlevi Chrome 68’e eklemeye başladı.

Twitter’da Google çalışanı Peter Beverloo tarafından yapılan duyuruda çalışan, Microsoft’un Edge ve İşlem Merkezi çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür etti. Tweet’in Türkçeye çevirisi şöyle:

“Windows 10 İşlem Merkezini kullanan doğal bildirim desteğini Chrome 68’de kullanıma açıyoruz – bu çok heyecanlı! Geri bildirimlerinizi duymaktan minnettar olacağız!”

İşlev şu an Chrome 68 kullanıcılarının yaklaşık yüzde 50’sinde çalışır durumda, ancak yakında tüm Chrome kullanıcılarına ulaşmasını bekleyebiliriz. Beklemek istemiyorsanız, chrome://flags altından doğal bildirimleri açabilirsiniz.

Adres çubuğuna chrome://flags yazın
Enable native notifications ayarını bulun
Sağ tarafındaki Default yazan yeri tıklayıp, Enabled yapın


İyi Haber

Bildirim Merkezi ile bütünleşme, Windows 10’un “Sessiz Saatler” işleviyle uyum anlamına geldiğinden Chrome, Windows ayarlarınıza uymaya başlayacak. İşlem Merkezi’yle ilgili diğer ayarlara da Chrome tarafından uyum gösterilecek.

Bu değişiklikle birlikte Chrome, Microsoft’un kendi web tarayıcısı Edge’in dışında Windows 10’un doğal bildirimlerini destekleyen ilk büyük tarayıcı oldu.

Chrome bildirimleri, Windows 10 standardına geçiş yapmış olacak.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap