1. Ana Sayfa
  2. Google Chrome

Chrome yine hız rekoru kırdı; üstelik yine macOS üzerinde…

Chrome yine hız rekoru kırdı; üstelik yine macOS üzerinde…
+ - 0

Google’ın Chrome’u, Apple’ın Mac’i üzerinde yine hız rekorunu kırdı

Google’ın Chrome’u yeni bir hız rekoru daha kırdı. Hem de Apple’ın Mac’i üzerinde…

Mart ayında Google, Apple’ın kendi kıyaslama aracı Speedometer tarafından doğrulanan bir şekilde macOS’taki en hızlı tarayıcının Chrome olduğunu gururla duyurmuştu. Bu araç, tarayıcının yanıt verme hızını test etmek için kullanılıyor.

şimdi ise şirket, resmi Chrome Twitter hesabının oldukça sade bir tweet’i ile Mac üzerinde Chrome’un Mart ayına göre %20 daha hızlı olduğunu belirterek tarayıcısının başarılarının daha da etkileyici bir şekilde büyüdüğünü duyurdu.

Görülene göre, Chrome bu sefer 360’ın üzerinde puan almayı başardı ve bu da, üç ay önce Chrome 99 ile aldığı 300 puana göre %20’lik bir artış anlamına geliyor.

Yeni gelişmeler hakkında pek fazla detay bulunmasa da, Chrome 99’daki performans avantajlarının ThinLTO yapı optimizasyon tekniği, V8 Sparkplug derleyicisi ve kısa yerleşik çağrılardan kaynaklandığını hatırlatabiliriz. Yeni kazanımları sağlayan gelişimlerin kaynağı ise muhtemelen ilerleyen zamanlarda açıklanacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap