Chrome ve Safari Tarayıcılar İçin  Hayat Kurtarıcı Panik Butonu Özelliği geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Chrome ve Safari Tarayıcılar İçin Hayat Kurtarıcı Panik Butonu Özelliği geldi

0

Çok fazla kişi tarafından kullanılan Chrome ve Safari tarayıcılarına ‘panik butonu’ özelliği geldi. İnternette dolaşırken yabancı kişiler tarafından izlenmekten hoşlanmıyorsanız, bu özelliği çok seveceksiniz.

Chrome ve Safari tarayıcılarına gelen ‘panik butonu’ özelliği ile kullanıcılar, ekranda bulunan tüm yazı ve görselleri bir anda yok edebilecekler. Bu özellik, yanınıza oturup sizi dikizleyen ya da odanızda ‘masum masum’ takılırken içeri aniden giren kişilere karşı korunmanızı sağlayacak.

Nothing on the Internet’ isimli bu eklenti, web sitesindeki içeriği bir anda boş renkler ve kutular haline çeviriyor. Örneğin yukarıdaki görselde NASA’nın sayfası bulunuyor. Eğer özelliği aktif ettiğinizde sayfa, makalelerden, fotoğraflardan ve videolardan arınmış bir hale geliyor. Kısacası eklentiyi yükledikten sonra ‘panik butonu’nu aktif hale getirdiğinizde site, boş bir sayfa haline geliyor.

Söz konusu eklenti, sidelinecollective.com sitesinin bir çözümü. Hem Chrome hem de Safari için indirme butonuna ise şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap