Chrome Uzaktan Masaüstü ile Bilgisayarınıza Her Yerden Erişin!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome Uzaktan Masaüstü ile Bilgisayarınıza Her Yerden Erişin!

+ - 0

Bilgisayarınızın başında bulunamıyor, kesinlikle bilgisayarınıza erişmeniz gerekiyorsa Google Chrome Uzaktan Masaüstü imdadınıza yetişip, Masaüstü ile Bilgisayarınıza Her Yerden ulaşabilirsiniz.

İnternet bağlantınız olduğu sürece, ev bilgisayarınıza bağlanarak ilgili dökümanlara ulaşabilirsiniz. Bu işlemi yapmak istiyorsanız okumaya devam edin!

Erişmek İstediğiniz Bilgisayara Chrome Uzaktan Masaüstü’nü Yükleyin

Bu işlem için bilgisayarınızda Chrome tarayıcısı bulunması gerekiyor. Eğer yoksa buradan Chrome tarayıcıyı indirin. Yükleme sonrasında sağ üstte bulunan ‘kişi’ simgesine tıklayın ve oturum açın.
 
Oturum açma işlemini gerçekleştirdikten sonra Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirin.
 
 
Uygulamayı indirdikten sonra Chrome uygulama sayfasının açılması gerekiyor. Eğer açılmadıysa da sorun değil, adres çubuğuna chrome://apps yazıp ‘enter’e basın.
 
 
Açılan sayfada Chrome Uzaktan Masaüstü simgesine tıklayın. ‘Bilgisayarlarım’ bölümünün altındaki ‘Başlayın’ butonuna tıklayın.
 
Açılan sayfada ‘uzaktan bağlantıları etkinleştir’e tıklayın.
Chrome Uzak Masaüstü Ana Makinesi Yükleyicisini kurmanızı isteyecek, ‘kabul et ve yükle’ butonuna basın.

Kurulum tamamlandıktan sonra uzak erişimde kullanmak için bir PIN belirlemenizi isteyecektir. 6 haneli PIN’inizi belirledikten sonra kurulum tamamlanıyor.

Bilgisayara Erişeceğiniz Cihaza Chrome Uzaktan Masaüstünü Yükleyin. Her iki cihazda, internet olmak koşulu ile az önce Chrome Uzaktan Masaüstü’nü kurduğunuz bilgisayara uzaktan erişmek için yapmanız gereken tek şey uzaktan erişimi gerçekleştireceğiniz cihaza da Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını yüklemek. iOSAndroid ya da Chrome Web Mağazası’ndan Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz.

Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasına ana bilgisayarınızdaki hesabınız ile giriş yapın. Bilgisayarlarım bölümünde ana bilgisayarınız gözükecek. Üzerine tıklayın ve belirlediğiniz PIN ile giriş yapın. Artık gönül rahatlığı ile bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

👀Daha fazlası için, Google Chrome Yardım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap