Chrome Tarayıcıyı Etkileyen Yazılımları Kaldırma

Google, Chrome tarayıcınızda istem dışı kurulan yazılımları kaldıran küçük bir yazılım kullanarak, Chrome’u etkileyen yazılımları kaldırın. Chrome tarayıcınızda kapanma, geri yükleme gibi zaman zaman değişimler yaşayabilirsiniz. Bu tür bir sorun yaşadığınızda Chrome’un, Yazılım Kaldırma Aracı’nı duymadı iseniz aşağıda anlatılanları takip ederek bilgi sahibi olmanız mümkün. Hatırlatma! Chrome, Yazılım Kaldırma Aracı’nı yalnızca Windows kullanıcıları kullanabilmekte.

Chrome, Yazılım Kaldırma Aracı’nı kullanma nedenlerinden bazıları :

1. Chrome’un garip davranışları,
2. Beklenmeyen başlangıç sayfaları,
3. Anlaşılmayan araç çubukları,
4. Kurtulmak istediğiniz beklenmeyen ansızın çıkan reklam gösterimleri,

Yukarıda sıralanan davranışlar ile karşılaştığınızda sorun, istem dışı eklenen bir uzantı veya bilgisayarınızdaki istenmeyen bir programdan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda, Yazılım Kaldırma Aracı’nı indirip çalıştırmanız sorunu düzeltebilir. Aynı zamanda yaptığınız bu işlem Chrome’un “fabrika ayarlarına sıfırlama” olarakta düşünülebilir. Yazılım Kaldırma Aracı’nı kullanarak Chrome’un orijinal ayarlarını geri yükleyerek, tarayıcı davranışını etkileyen programları kaldırabilirsiniz.

Yazılım Kaldırma Aracını Kurma :

Yazılım Kaldırma Aracı, bilgisayarınızda kurulu olan Chrome tarayıcı ile ilgili sorunlara neden olduğu bilinen programları tarayarak bulduğu hatalı eklentileri kaldırmanızı önerir.
Yazılım Kaldırma Aracını kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin.
1. Yazılım Kaldırma Aracı sayfasına giriş yapın.
2. Yazılım Kaldırma Aracı’nı masa üstüne indirin.
3. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası‘nı inceleyerek, Kabul edin ve Yükleyin.

Chrome tarayıcınızdaki sorunlu programları bilgisayarınızda tarama işlemi :

1. Yazılım Kaldırma Aracı’nı çalıştırdığınızda, Chrome, tarayıcı sorunlarına neden olan programları arar.
2. Hatalı programları gösteren bir mesaj görürsünüz.
3. Bulunan hatalı programları kaldır’a tıklayarak, “
Kaldırma işlemi tamamlandı” iletisini görünceye kadar bekleyin. Bu İşlemi yaparken arka planda çalışan bazı açık uygulamalar kapatılabilir.
4. Kullanılan araçtan çıkmak için Devam’a tıklayın.
5. Bilgisayarınızın yeniden başlatılması ile ilgili bir ileti görürsünüz. Chrome tarayıcınız otomatik olarak yeniden açılıp, tarayıcı ayarlarınızı sıfırlamak isteyip istemediğinizi sorar. Sıfırla’yı tıklayın.

Chrome’un Özel Not’u : Yazılım geliştiricilerinin, kendi programlarına kafa karıştırıcı veya yanıltıcı adlar vermelerini önlemek için Yazılım Kaldırma Aracı, bulduğu programların adlarını açıklamaz. Yalnızca tespit edilen programların sayısını görürsünüz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu?

Google Dalgalanmaları