Chrome Tarayıcıya Yüklü Eklentiler ve Görevleri

Google Chrome tarayıcıyı, Windows işletim sistemine yüklediğinde tarayıcı ile birlikte kurulan eklentileri ve eklenti görevlerini merak ettiniz mi? Chrome tarayıcı da hangi eklentilerin yüklü olduğunu merak edenler bu küçük ip uçlarını okuyabilirler.

 Chrome tarayıcı, her güncelleme sonrasında en son eklentileri de bünyesinde barındırarak her yeni güncelleme sonrası yeni eklentileri de sessizce kurup kullanıcıların hizmetine sunar.

30.10.2016 tarih itibari ile Chrome web tarayıcı ile birlikte yüklü gelen bu 4 adet eklenti nelerdir ve ne işe yararlar aşağıda inceleyelim.

Chrome tarayıcıda hangi eklentilerin çalıştığını bunların neler olduğu anlamanız için tarayıcı penceresine şunu yazarak Enter’e basın. (Tırnak işaretlerini kullanmadan deneyin.)

chrome://plugins

Açılan sayfada, Chrome tarayıcı eklentilerini göreceksiniz. Sağ tarafta bulunan + Ayrıntılara tıklayarak eklenti özelliklerini inceleyebilirsiniz.

chrome-tarayici-eklentileri

Chrome Tarayıcı Eklentileri Ve Görevleri:

1. Widevine Content Decryption Module:

DRM korumalı, Html5 video ve seslerini çalmaya izin veriyor.

2. Native Client:

Geliştiriciler “Developers,” “C” veya “C++” kodlamaları site üzerinde çalıştırabiliyorlar. Bu işlev, Chrome Web Store’daki karmaşık uygulama ve oyunlarda kullanılıyor.

3. Adobe Flash:

Adobe Flash’ın Google Chrome için ayarlanmış sürümü.

4. Chrome PDF Viewer:

PDF dosyalarını açabilmenizi sağlıyor. Bu eklentileri devre dışı bırakmanız mümkündür, ancak bu durumda bazı işlevler çalışmayacaktır.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

WordPress Jetpack Google Plus Bağlan Sorunu Çözüldü

İletişim Formunda Yorumları Cevapla