İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome Tarayıcınızdaki Kayıtlı Şifreler Nerededir

Chrome Tarayıcınızdaki Kayıtlı Şifreler Nerededir
+ - 0
 
Google Chrome tarayıcınızda, Şifre ve Web forumlarını otomatik kaydet seçeneğini kullanıyorsanız şifrenizin nerede bulunduğunu öğrenin. Google Chrome tarayıcı hızlı, güvenli ve birçok şifreleme teknolojisini kullanarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Ancak Google’un güvenli şifreleme teknolojisini kullanıyorsanız sizin de şifre girerken gereken özeni göstererek güçlü şifre oluşturmanız gerekmektedir.
Birçok şifrenin deşifre edilmesinin nedeni basit ve alışkanlık haline gelen, doğum günü, yaş ve benzeri şifrelerden kaynaklanmaktadır. Güçlü bir şifre, unutulmaması gereken harf, rakam ve karakterlerden oluşturulmalıdır. 
 
Bilgisayarınıza format atmış olsanız bile, Google Chrome tarayıcınızı kurduğunuzda daha önceden şifre kaydet seçeneği kullanılıyorsa, şifrelerinizi aramanıza gerek duymayacağınız bir özelliğe sahiptir. 
 
Tüm yer imleri, uzantılar ve şifreleriniz sadece Google ve Chrome tarayıcı hesabınıza giriş yaptığınızda senkronizasyon edilerek tüm hesaplarınızı yeniden kurmadan, aramadan ulaşabilirsiniz. 
 
Ayrıca Web site girişi için unuttuğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi Google hesabı ile giriş yapıp kullanıcı adı ve göz iconu sayesinde görebilirsiniz. Google Chrome şifreleriniz nerededir? Chrome şifrelere nasıl ulaşabilirsiniz? Aşağıdaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcı şifre özellikleri :

1. Chrome tarayıcı sağ üsteki yatay üç çizgiye tıklayarak Ayarları açın.

2. Gelişmiş ayarlara tıklayın → Dikey çubuğu aşağıya kaydırarak, Şifreler ve Forumlar ismini bulun.

sifreler-forumlar

Şifreler ve Forumlar

3. Web şifremi kaydetmeyi öner ismin yanındaki, Şifreleri yönet mavi linke tıklayarak kayıtlı şifrelerinizi görebilir, bunlardan istemediklerinizi yan taraftaki (X) işaretine tıklayarak silebilirsiniz.

4. Pencerenin en alt kısmında mavi linkten oluşan, “passwords.google.com bağlantısını kullanarak, şifrelerinize her cihazdan erişin” linke tıklayın.

5. Yeni pencere açılacak ve Google hesabınıza girmeniz istenecektir. Google hesabınıza giriş yapın.

6. Google hesabınıza girdiğinizde, Kayıtlı şifreleri göreceksiniz. Bu seçeneklerde, Uygulamalar ve Siteler, Kullanıcı Adı, Şifre bilgileri mevcuttur. 
 
Web site girişi için unuttuğunuz bir bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda kayıt bilgilerini görebilir yan tarafta bulunan Göz iconuna tıklayarak da kayıt olduğunuz şifrenizi görme şansını yakalayabilirsiniz.
sifre-bilgileri
Göz iconu şifre bilgi ekranı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap