1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome Tarayıcı Windows XP ve Vista Desteğini Kaldırıyor

Chrome Tarayıcı Windows XP ve Vista Desteğini Kaldırıyor
+ - 0

chrome resmi

Google Chrome tarayıcı, Windows işletim sistemi olan Windows XP ve Windows Vista yazılım desteğini Nisan 2016 tarihinden sonra kaldıracağını açıkladı. OS 10.6, 10.7 ve 10.8 işletim sistemleri içinde aynı durum yaşanacak. 

Google gelişen teknoloji ve güvenlik sistemlerinin yenilendiği çağımızda yazılım desteğini yitirmiş işletim sistemleri için Chrome web tarayıcı güncelleme desteği, belirlenen süre sonunda kesilecek, ancak! Chrome tarayıcı kullanmaya devam edebilecekler.

Chrome Web tarayıcı yazılım “Mühendislik Direktörü olan Mark Pawliger”, yapmış olduğu açıklamada, eskimiş işletim sistemlerine sahip platformların sistemlerinden kaynaklanan güvenlik güncelleştirmelerini alamadıkları için güvenlik açığı teşkil ettiklerini, bu açıktan dolayıda zararlı yazılım ve virüslere davetiye çıkarılma olasılığının yüksek olduğunu açıkladı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap