1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome Tarayıcı Geliştirici Araçları ile Resim Boyutlandırma

Chrome Tarayıcı Geliştirici Araçları ile Resim Boyutlandırma
+ - 0

chrome-gelistirici-araclar

Web site veya Blog’unuzun Ana Sayfasında bulunan BaşlıkSidebar veya Footer bölümlerine resim yerleştirme veya eklentilerin boyutlarını değiştirmek için temanızın genişlik ve yükseklik boyutlarını Chrome tarayıcı geliştirici seçeneği ile çözümleyebilirsiniz. Güvenli hızlı ve istikrarlı çalışan Chrome tarayıcınızın ayarlar modülünde bu uygulamalar mevcuttur. Chrome tarayıcı, Geliştirici Araçları ile medyanızın boyutlarını nasıl değiştirileceği ile ilgili makaleyi takip ederek sizde Geliştirici araçlarını kullanmaya başlamanın zamanı geldi.

Chrome Geliştirici araçları nerededir?

1. Chrome tarayacınız da boş bir sekme açın.
2. Tarayıcı sağ üst kısımda bulunan yatay 3 çizgili sayfa görünümündeki İcon‘a tıklayın.
3. Sırası ile, Diğer araçlar → Geliştirici araçları ismine tıklayın. Kısayol : (F12)
4. Chrome tarayıcı boş yeni sekmede Geliştici modunu gördünüzü düşünüyorum. Şimdi aynı işlemi Web sitenizi açarak deneyin.
Chrome tarayıcı, Diğer araçlar → Geliştirici araçlar görseli

5. Web sitenizi açın ve F12 tuşuna basın.
Geliştici modünündeki Mercek İcon görseli

6. Açılan geliştirici penceresinde sol başta mercek icon’una tıklayın ve örnek başlık resmi üzerine veya resim olamayabilir temanın boş alanına maus’u götürün.
7. Maus’u götürdüğünüz alanın karardığını ve temanızın başlık kısmının ebatlarının okunduğunu göreceksiniz. Bu rakamları bir yere not alın.

8. Bu yöntemi kullanarak Web sitenizin başlık, sidebar, footer veya farklı alanların ebatlarını öğrenerek resimlerinizi küçük büyük olmadan boyutlandırıp kullanabilirsiniz.
Ayrıca okuyun : Paint.Net 4.06 Ücretsiz Resim Editörü → Resim Editöri Pixsizer Kullanımı → Resim editörleri ile ilgili diğer Makaleler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap