Chrome şifre güvenliğinizi bildirecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome şifre güvenliğinizi bildirecek

0

Chrome şifre güvenliği için yeni bir eklentiye daha kavuştu. Password Checkup isimli eklentiyle, şifrenizin çalınıp çalınmadığını öğrenebileceksiniz.

Chrome şifre güvenliği için Password Checkup

Google, son dönemde kullanıcılarının güvende olması için farklı önlemler alıyor. Özellikle şifrelerin güvenliği konusuna yönelen Google, tarayıcısı Chrome için önemli bir yeniliği duyurdu. Chrome tarayıcılarda Password Checkup eklentisini yayınlayan şirket, kullanıcılarının şifrelerini güven altına almaya çalışıyor.

Eklenti temel olarak kullanıcının şifrelerinin, internette sızdırılmış bilgiler arasında bulunup bulunmadığını araştırarak çalışıyor. Eğer şifre sızdırılmış bilgiler arasında yer alıyorsa kullanıcı uyarılıyor.

Chrome’un Canary sürümünde kullanılabilen eklentiye chrome://flags sayfasında ayarlar bölümünden ulaşılabiliyor.

Bu özelliğin kullanıcılara sunulmasının arkasındaki neden olarak ise Google’ın cezalardan kaçınma planının olduğu belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap