Chrome sekmelerini çift tıklamayla kapatma dönemi başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Google Chrome

Chrome sekmelerini çift tıklamayla kapatma dönemi başlıyor

0

 

Google, Chrome sekmelerini kolayca kapatmanın yeni bir yolunu sunmaya hazırlanıyor.

Çoğu Google Chrome kullanıcısı, ihtiyaç duymadıkları sekmelerden nasıl kurtulacaklarını bilir. Sekmenin yanındaki “X” işaretine tıkladığınızda Chrome o sekmeyi hemen kapatacaktır. Klavye kısayollarını biliyorsanız, mevcut sekmeyi kapatmak için CTRL+W tuşlarına da basabilirsiniz. Kullanmadığınız sekmeleri kapatmak akıllıca bir hareket, zira Chrome çalışırken bir ton kaynak tüketiyor. Ne kadar çok sekme açarsanız bilgisayarınızın performansı o kadar düşüyor.

Google bu sorunu çözmek için iki yeni özellik geliştirdi ve Enerji Tasarrufu ve Bellek Tasarrufu daha yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor. 

Ancak Chrome’da sekmeleri kapatmak, kaynakları boşaltmak için şu anda yapabileceğiniz bir şey. Ve Google’ın yeni “hilesi” bu sekmeleri daha da hızlı kapatmanızı sağlıyor.İşletim sisteminden bağımsız olarak, Google Chrome’u bir bilgisayarda kullanmak için klavye ve fare gerekiyor. Her ne kadar Windows laptoplarda dokunmatik ekranlar olsa da, yine de klavye ve fare ana kullanım aracı olarak duruyor. Chrome sekmelerini kapatmak için klavye veya fare gerekecek. Ancak Android Police tarafından öne sürülen bir iddiaya göre, Chromium sekmeleri kapatmak için yeni bir fare kestirmesi getiriyor.

Yeni özellikle birlikte bir Chrome sekmesinin üzerine çift tıklayarak o sekmeyi kapatmak mümkün olacak. Bu özelliğin ne zaman hizmete sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak çıktığında, kullanıcıları çok memnun edeceği aşikar.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap