Chrome OS’un Yeni Özelliği

Chromebook’ lar en güvenilir dizüstü bilgisayar olarak gündemde. Google, Chrome OS’ a eklediği yeni bir sistem ile güvenilirliği daha da yükselterek kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Standart kullanıcı adı ve şifrenin yanında alternatif olarak PIN kodu da kullanılabilecek.

Öncelikle chrome://flags adresine giderek chrome://flags/#quick-unlock-pin’i aktif etmeniz gerekiyor. Daha sonra Chrome OS’u baştan başlatarak Material Design ayarlarından PIN kodunu ayarlayabiliyorsunuz.

Yeni özellik dokunmatik ekranlı Chromebook sahiplerinin oldukça işine yarayacak. Ayrıca bu yenilik sayesinde bilgisayarınızı her açtığınızda gerçek Google şifrenizi girmeniz gerekmemekte ve eğer arkanızda duran biri varsa, bunun tehlikeli olabileceği de rahatlıkla söylenebilir.

Yazar Ceyda Aksel

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

WordPress Sitesi İçin Eklentisiz Takip Etme Uygulaması

Blogger ile Blog yazınızı Genel olarak Paylaşma