Chrome Mobil’e Google Arama Karanlık Mod Geliyor

Chrome’un Mobil Sürümündeki Google Arama Sayfasına Karanlık Mod Geliyor

Chrome'un Mobil Sürümündeki Google Arama Sayfasına Karanlık Mod Geliyor

Chrome‘un Mobil Sürümündeki Google Arama Sayfasına Karanlık Mod Geliyor
Karanlık modu gittikçe daha da genel bir çerçevede kullanmaya başlayan Google, şimdi de Chrome’un mobil sürümündeki Google Arama sayfasına karanlık mod getiriyor. Söz konusu karanlık mod şu anda Chrome Canary‘de test ediliyor.

Google, Android 10’da sistem genelinde sağladığı karanlık modu uygulamalarına ve web sayfalarına da yaymak için çalışmalarına devam ediyor. Birçok Google uygulamasına gelen karanlık mod, şimdide Chrome’un mobil uygulamasındaki Google Arama sayfalarına geliyor.

Ortaya çıkan yeni ekran görüntüleri, Google’ın mobil cihazlarda kullanılan Chrome Canary’deki Google Arama sayfalarında karanlık modu test ettiğini gösteriyor. Chrome’de bulunan ‘flags’ özelliğiyle çalışan karanlık mod şu anda sadece Chrome Canary’nin Android uygulamasında çalışıyor.

Aslen geliştiriciler için yayınlanan Chrome Canary’de bulunan karanlık modu etkinleştirmek için yukarıdaki görselde görüldüğü gibi tarayıcı çubuğuna ‘chrome://flags‘ yazıp ilgili sayfaya giderek flags özelliklerine ulaşmanız gerekiyor. Flags özellikleri altında bulunan ‘Android’de koyulaştırılmış arama sayfalarını göster’ seçeneğini etkinleştirdiğinizde Google Arama’yı karanlık modda kullanabilirsiniz.

Chrome Canary’deki karanlık mod hala stabil değil. Karanlık modlu Google Arama’da göze çarpan ilk sorun Google hesabının tersine çevrilen avatarının renkleri oluyor. Diğer simgeler ise olması gereken renklerde kalmaya devam ediyor.

Chrome’un normal mod ve karanlık modu böyle görünecek

kaynak: https://www.androidpolice.com/2020/05/25/chrome-tests-dark-theme-for-mobile-google-search/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Türkiye'de Yaz Aylarında Kullanmak İçin 'Konforlu' Maske Üretilecek

Yaz Aylarında Kullanmak İçin ‘Konforlu’ Maske Üretilecek

Google'ın yaşamımıza dahil ettiği sesli asistanı Google Asistan; alarm kurma, takvimde planlama yapma, hatırlatıcı ayarlama ve daha birçok yeteneğiyle hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Şimdi ise Asistan için ödemeleri ses tanıma ile onaylamaya olanak tanıyan bir özellik, test aşamasında.

Google Asistan’a Ses ile Ödeme Onaylama Özelliği Geliyor