Chrome gece modu, macOS’a en erken 2019’da gelecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome gece modu, macOS’a en erken 2019’da gelecek

0

macOS Mojave güncellemesinden sonra işletim sistemine gece modu desteği gelmişti. Kullanıcılarının uzun süredir yolunu gözlediği Chrome‘un gece modunun macOS cihazlarda kullanılması ise 2019‘u bulacak

Apple‘ın macOS Mojave güncellemesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de gece moduiçin destek sunmasıydı. Bu özellik bazı uygulamaların düşük ışıklı ortamlarda daha rahat kullanılabilmesi için gece modu alabileceği anlamına geliyordu. Ancak gece modu geliştiricilerin destekleyeceği bir seçenek olduğu için maalesef tüm uygulamalarda geçerli 

Kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek

Arama devi Google geçtiğimiz günlerde Chrome’un, başta aldatıcı reklamlara karşı koruma seçeneği olmak üzere yeni özelliklerini tanıtırken, macOS‘a gelecek olan Chrome güncellemesinin önümüzdeki yılın başlarına kaydırıldığı ortaya çıktı.

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde Chrome’un gece modunun macOS’ta nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Yeni özellik Chrome’un gizli modunun daha karanlık bir versiyonunu andırıyor diyebiliriz. Gece moduna kavuşmak için ise Chrome 73 versiyonunu beklemeniz gerektiğini de belirtelim.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/apple/comments/a40xde/chrome_71_is_out_but_it_looks_like_theres_still/ebb62x1/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap