Chrome 92 ile Windows, Linux ve macOS’ta sayfalar daha hızlı yüklenecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Chrome 92 ile Windows, Linux ve macOS’ta sayfalar daha hızlı yüklenecek

0

Google’ın bir süredir test ettiği geriye dönük önbellek özelliği, masaüstü kullanıcıları için Chrome 92 ile varsayılan olarak sunulmaya başlanacak.

Google’ın yaklaşık iki yıldır test ettiği kullanıcıların geri veya ileri düğmesini tıkladığında daha önce açık sayfaları daha hızlı yüklemeyi sağlayan geriye dönük önbellek özelliği masaüstü platformları için Chrome’da varsayılan olarak sunulmaya başlanacak.

Chrome 92 ile varsayılan olacak

Geçtiğimiz yıl teknoloji devi Google, Android için Chrome tarayıcısında kullanıcıların web’de gezinirken anında sayfa yüklemelerine olanak tanıyan “geri ileri önbellek” desteği sundu. Windows Latest tarafından tespit edilen bilgilere göre Google, Chrome 92 sürümü ile Windows, Linux ve macOS işletim sistemleri için Chrome tarayıcısında geriye dönük önbelleği varsayılan olarak etkinleştirecek.

Özellik ile Chrome tarayıcısı, geçerli sayfayı ve ziyaret ettiğiniz son sayfayı aynı anda bellekte tutuyor. Bu sayede geri veya ileri sayfa düğmelerine dokunulduğunda web siteleri daha hızlı yükleniyor.

Yeni özellik Chrome 92 ile varsayılan olarak sunulacak ancak yalnızca belirli bir kullanıcı kitlesiyle sınırlı kalacak. Google, daha sonraki aylarla beraber kapsamı genişletecek. Chrome’ın yeni sürümünü beklemeden özelliği aktif etmek isteyen kullanıcılar chrome://flags/#back-forward-cache adresinden manuel olarak etkinleştirilebilir.

kaynak: https://www.techradar.com/news/google-chrome-will-soon-load-pages-faster-on-windows-linux-and-macos?utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap