Chrome 90, vurgulanan metne bağlantılar paylaşmanıza izin verir
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Chrome 90, vurgulanan metne bağlantılar paylaşmanıza izin verir

0

Google, Chrome 90 ile birlikte web sitelerinde yer alan metinlerin tercih edilen bir kısmına özel bağlantılar oluşturarak istenilen kişilerle paylaşabilmenize olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor.

Google, bir web sayfasında seçilen metne bağlantılar oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir Chrome 90 özelliği ile istediğiniz kişilerle metin paylaşmayı kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında bir uzantı ile bu özelliği şirket, kullanıcılarına sunmaya başlamıştı.

 

Chrome 90 ile sunulacak

Metnin tamamı yerine metin içerisinde istenilen bir bölümü paylaşmaya yarayan bu özelliğin, Chrome ürün yöneticisi Kayce Hawkins‘in bir blog gönderisiyle Chrome 90‘a eklendiği açıklandı.

Örneğin:

https://9to5google.com/2020/06/15/exclusive-google-nest-home/#aswift_1:~:text=On%20the%20software%20side%20of%20things%2C,%E2%80%94%20will%20likely%20appear%20here%20too.

Özellik daha önce yayınlanan uzantı ile benzer şekilde çalışıyor. Bir metinde paylaşılmak istenilen kısım seçili hale getirildikten sonra üzerine sağ tıklanıldığındaKopyala‘ ve ‘Google Üzerinde Arama Yap‘ seçeneklerinin arasında ‘Vurgulamak için bağlantıyı kopyalaseçeneği ile istenilen kişilere, özel URL gönderilebilecek.

Google, “vurgulamak için bağlantıyı kopyala” özelliğinin bazı kullanıcılar için masaüstü ve Android cihazlarda mevcut olduğunu belirterek özelliğin iOS’a yakında geleceğini söyledi.

kaynak:https://9to5google.com/2021/04/15/chrome-link-to-highlight/

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir