Adnan Güney
Bildirimler
 • Bildiriminiz bulunmamaktadır.
 1. Anasayfa
 2. Genel

Chrome 61 ile  Yapay gerçeklik- Virtual Reality,( VR )

Chrome 61 ile  Yapay gerçeklik- Virtual Reality,( VR )
0

Chrome 61‘le gelen VR özelliği sayesinde internetin tam anlamıyla dibine dalmaları artık mümkün hâle geldi.

 Yapay gerçekliği- Virtual Reality,( VR )  ile oyunları panaromik videolar için kullanmak oldukça eğlenceli, film izlemek ve internette sörf yapabilmek ve VR ile teknoloji ihtiyaçlarımızı  yapabilmek muhteşem olurdu.İşte tüm bunları Google gerçekleştirmek için gerekli adımları atmış bile.

Google’dan François Beaufort’a açıklamasına göre Chrome 61’de VR özelliğini kullanabileceğiz bunu yapabilmemiz icin gereken Chrome tarayıcisinda bir web sayfasını açıp, telefonunuzu Daydream View başlığı koymak  VR ile sörfün tadını çıkarmak.

WebVR teknolojisini Google Chrome’a geçtiğimiz Ocak ayında eklemişti, bu yeni güncelleme ile de 3 boyutlu tarama imkanına VR ile erişebileceksiniz.

Beaufort yaptığı açıklamada şunları da söyledi: “Bu özellik VR içinde tüm web siteleri ile kullanicıların etkileşime girmesini sağlıyor, linklerin takip edilebilmesine ve 2 boyutlu veya 3 boyutlu WebVR destekli siteler arasında dolaşıma olanak veriyor”. Beaufort  bir çok yeni özelliğin de önümüzdeki aylarda WebVR’a geleceğini de duyurdu.

Chorme 61 sürümünde bu 360 derece videoları izleyebilir, ayrıca bu yapay turun da tadını çıkarabileceğiz.Chorme 61 sürümünü bekliyelim.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.