ChatGPT, şimdi de VPN kullanımını uçurdu
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

ChatGPT, şimdi de VPN kullanımını uçurdu

0

 

AtlasVPN, İtalya’nın ChatGPT yasağından sonra VPN kullanımında görülen artışa dikkat çeken yeni raporunu yayınladı.

İtalya’daki teknoloji hayranları, popüler yapay zeka yazılımı ChatGPT’nin engellenmesini aşmak için yine çok bilindik bir yönteme başvurdu: VPN hizmetlerini kullanarak engeli aşmak…

Ülkenin Garante olarak bilinen veri koruma gözlemcisi, gizlilik endişelerini gerekçe göstererek 1 Nisan’da gelişmiş sohbet robotuna erişimi ülkede yasaklamıştı. Bu, İtalya’yı Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore gibi kötü nama sahip sansürcü hükümetlerle birlikte hizmeti engelleyen ilk Batı ülkesi yapmış oldu.

AtlasVPN verilerine göre, yasağın yürürlüğe girmesinden bu yana İtalya’dan gelen VPN trafiğinde yüzde 400‘lük şaşırtıcı bir artış oldu. Google Trends de benzer bir artış kaydetti ve İtalyanlar ‘VPN‘ kelimesini 600 kat daha fazla aradı.

Kısacası VPN hizmetleri, her zaman olduğu gibi, internet engellemelerine karşı kullanılan en yaygın çözüm olmaya devam ediyor. Her internet yasağında olduğu gibi, bu durum çok şaşırtıcı değil. Ve eminiz, ileride yaşanacak her erişim yasağında da aynı sahne yaşanmaya devam edilecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir