1. Ana Sayfa
  2. Genel

CCleaner v5.11 Yeni Sürüm İndir

CCleaner v5.11 Yeni Sürüm İndir
0

Windows işletim sistemlerinde gereksiz uzantı, çerezler ve kullanılmayan atık dosyaları temizleyip, bilgisayar işletim sisteminizi hızlandıran ödüllü sistem optimizasyon bakım aracı CCleaner v5.11 yazılımının yeni sürümü çıktı. CCleaner, Microsoft Windows’un en iyi bakım aracı olması nedeni ile güvenle kullanabileceğiniz bu yazılımı için kısa bir süre önce,” Microsoft Yetkisinden Açıklama CCleaner Windows’u Bozabilir” söylemi yapılmıştı. CCleaner geliştiricileri tarafından bu söylemden sonra ne derecede iyileştirme yaptığı hakkında bir açıklamaya rastlayamadık. 

Kısaca yapılan açıklamada CCleaner sistem yazılımı, Windows 10 kayıt defterini düzenlerken mevcut olan bilgileri de silebildiği yönündeydi. Ümit ederim bu tür hataların giderilerek kullanıcılara gereken bilginin de aktarılması yönündedir. Ücretsiz ve ücretli olarak dağıtımı yapılan CCleaner’ın program kurulum aşamalarını aşağıda adım adım takip ederek kullanabilirsiniz.

CCleaner ücretsiz program kurulum aşamaları :

1. CCleaner proğramını yükleyebilmek için buradan giriş yapın.

2. Giriş yaptığınız sayfanın alt kısmında üç farklı indirme seçeneği göreceksiniz.

3. İlk seçenek olan Bedava İndir butonuna tıklayın. Programı masa üstüne kaydedin.

4. Masa üstüne indirdiğiniz programa tıklayın, kurulum aşamasında iken ilk karşınıza çıkan dil seçeneklerinden Türkçe ismini seçerek kuruluma devam edin.

5. Kurulum aşamaları penceresini hızlı geçmeden dikkat edin. Birkaç seçenek göreceksiniz. Onaylı olarak karşınıza gelen istemediğiniz seçeneklerin yanındaki işareti kaldırın.

6. Başlangıç program girişinde yazılımın otomatik açmasını istemiyorsanız bu seçeneği kaldırın. Akıllı çerezler, bilgisayarınızda girdiğiniz tüm sitelerin bilgilerini tutan kısımdır. Temizleme işlemi sırasında bunlarda silinir. Temizleme sonrası sosyal paylaşım sitesine girmek istediğiniz de yeniden giriş yapmak zorunda kalırsınız. Seçeneği işaretli bırakırsanız sitelere girişte tekrar şifre ve parolanızı yazmanız gerekeceğinden, Ben her zaman şifre yazmak istemiyorum şeklinde düşünüyorsanız işareti kaldırın.

7. Kuruluma devam edin ve bitirin. Kurulum bittiğinde size teşekkür eden bir tarayıcı sayfası açılacaktır. CCleaner’ın yeni sürümü ile bilgisayarınızın veri atıklarını hemen temizlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca okumanızı tavsiye ettiğim konular.

İlgili Makaleler :

CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ?

CCleaner Gereksiz Sistem Geri Yüklemeyi Kaldırma

CCleaner ücretsiz program, her ülke dilinde yazılmış olması nedeni ile kullanımı çok basittir.

Sistem gereksinimleri :

Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP, 32-bit ve 64-bit sürümleri dahil.

Daha fazla desteğe gereksinim duyarsanız aşağıda verilen linki kopyalayıp tarayıcı yeni sekmede açarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
Destek Linki : http://www.piriform.com/support/ccleaner

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap