1. Ana Sayfa
  2. Genel

CCleaner Proğramı Nasıl Kullanılır


0

CCleaner gereksiz dosyaları silen, programı, bilgisayarına kuran birçok arkadaşlardan ve tanıdık doslarımdan aldığım email ve sözlü sorularına cevap olarak bu yazımı hazırladım. CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ? Evet arkadaşlar bencede haklılar.Proğramı kurmalarını öneriyorum ancak nasıl çalıştığı konusunda bilgi vermiyorum. Bende bazen unutarak bazı konularda hata yapabiliyorum. Tabi bu yanılgım aslında hata değildi. Proğramın her ülke dilinde yazılması ve kullanımı basit olmasından dolayı konuyu pas

geçmem doğaldı. Arkadaşlarım ve okuyucularım arasında proğramı daha önceden kullanmamış, ilk defa kullanacak kişiler olabirdi.
Bu düşünce ile proğramın kullanımı hakkında kısa bir açıklama yapıyorum. Öncelikle tekrar hatırlatma açısından proğram hakkında, kısa bir bilgi vererek başlayalım.

Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

CCleaner programını nasıl kullanacaksınız :
Proğramı indirip açtıktan sonra, İlk yapacağınız işlemler
1. Resimde görülen 1 nol’lu seçeneğe tıklayın
2. Hemen altta Analiz yazan sekmeye tıklayın.Tarama işlemi başlayacaktır.
3. Tarama işlemi sonucunda Temizliğe başla sekmesine tıklayın.Bilgisayarınızdaki çöp dosyalar silinecektir.
4. Kullandığınız tarayıcıya bağımlı olarak, sizden silmek için onay isteyecektir.Onayı verin. Silme işlemine devam edecektir.

CCleaner 1 Nolu Seçenek

İkinci seçenek kayıt defderi temizliği. Yapılacak işlemler
1. Kayıt defderini tıklayın
2. Alt sekmede Sorunlar için tara tıklayın.Tarama işlemi başlayacaktır.
3. Tarama işlemi sonucunda seçili sorunları çöz tıklayın.Tüm sorunlu dosyalar bulunacaktır.Herhangi bir yanlışlık söz konusu olur diye de dosyaları yedekleminizi soracaktır.Belgelerimi seçin yedeklesin bari, kırmayın.Nede olsa sizin için çalışıyor.

CCleaner 2 Nolu Seçenek

Diğer ayarlarla oynamanıza gerek yok. Bu işlemleri yapsanız yeterli olacaktır.İleri derecede kullanım bilginiz varsa diğer araçları kullanabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap