CCleaner 5.12 İndir-Windows
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

CCleaner 5.12 İndir-Windows

2

Windows, Bilgisayar işletim sisteminizde, çerezler, kullanılmayan atık dosyalar ve gereksiz uzantıları temizleyip,Windows işletim sisteminizi hızlandıran CCleaner 5.12.5431 yeni sürümü çıktı. CCleaner, Microsoft Windows’un en iyi sistem bakım aracı olması nedeni ile güvenle kullanabileceğiniz yazılımlar arasında yer almaktadır. CCleaner, son sürümünde Windows 10 için Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) konusunda değişikler yaptığını kendi web sitesinde açıkça belirtiyor.

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) nedir?

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayar işletim sisteminizde izinsiz değişiklik yapılmasını önlemeye yardımcı olan, bilgisayarınıza yönetici düzeyinde izin gerektiren değişiklikler yapılacağı zaman, UAC yazılımı tarafından sizi bilgilendiren bir sistem aracıdır.

Bu tür değişiklikler bilgisayarınızın güvenliğini veya bilgisayarı kullanan diğer kişilerin ayarlarını etkileyebilir. Bilgisayarınızı güvenli tutmaya yardımcı olmak için UAC’nin açık bırakılmasını öneririm.

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)’e nasıl erişilebilir?

Denetim masasını açın, sağ üst kısımda bulunan arama penceresine UAC yazın ve aratın. Yönetimsel sistem aracı linkini görebilirsiniz, tıklayın.
Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) pencere görseli ;

kullanici-hesabi-denetimi

CCleaner 5.12 yazılımındayapılan değişiklikler :

  • Geliştirilmiş Firefox 42’i önbellek temizliği
  • Geliştirilmiş Google Chrome İndirme geçmişini temizleme
  • Windows 10, UAC geliştirilmiş
  • Geliştirilmiş algılama ve taşınabilir tarayıcılarda temizleme
  • Geliştirilmiş yerelleştirme ve dil desteği
  • Minor GUI geliştirmeleri küçük hata düzeltmeleri

Ücretsiz ve ücretli olarak dağıtımı yapılan CCleaner’ın program kurulum aşamalarını aşağıda adım adım takip ederek kullanabilirsiniz.

Ccleaner ücretsiz programın kurulum aşamaları :

1. CCleaner proğramını yükleyebilmek için buradan giriş yapın.

2. Giriş yaptığınız sayfanın alt kısmında üç farklı indirme seçeneği göreceksiniz.

3. İlk seçenek olan Bedava İndir butonuna tıklayın. Programı masa üstüne kaydedin.

4. Masa üstüne indirdiğiniz programa tıklayın, kurulum aşamasında iken ilk karşınıza çıkan dil seçeneklerinden Türkçe ismini seçerek kuruluma devam edin.

5. Kurulum aşamaları penceresini hızlı geçmeden dikkat edin. Birkaç seçenek göreceksiniz. Onaylı olarak karşınıza gelen istemediğiniz seçeneklerin yanındaki işareti kaldırın.

6. Başlangıç program girişinde yazılımın otomatik açmasını istemiyorsanız bu seçeneği kaldırın. Akıllı çerezler, bilgisayarınızda girdiğiniz tüm sitelerin bilgilerini tutan kısımdır. Temizleme işlemi sırasında bunlarda silinir. Temizleme sonrası sosyal paylaşım sitesine girmek istediğiniz de yeniden giriş yapmak zorunda kalırsınız. Seçeneği işaretli bırakırsanız sitelere girişte tekrar şifre ve parolanızı yazmanız gerekeceğinden, Ben her zaman şifre yazmak istemiyorum şeklinde düşünüyorsanız işareti kaldırın.

7. Kuruluma devam edin ve bitirin. Kurulum bittiğinde size teşekkür eden bir tarayıcı sayfası açılacaktır. CCleaner’ın yeni sürümü ile bilgisayarınızın veri atıklarını hemen temizlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca okumanızı tavsiye ettiğim konular.
İlgili Makaleler :
CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ?

CCleaner Gereksiz Sistem Geri Yüklemeyi Kaldırma

Sistem gereksinimleri :
Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP, 32-bit ve 64-bit sürümleri dahil.

Daha fazla desteğe gereksinim duyarsanız aşağıda verilen linki kopyalayıp tarayıcı yeni sekmede açarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
Destek Linki : http://www.piriform.com/support/ccleaner

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Hocam yararlı bir makale olmuş teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir