1. Ana Sayfa
  2. Genel

CCleaner 5.05 sürümü çıktı

CCleaner 5.05 sürümü çıktı
0

 

Bilgisayar işletim sisteminde atık dosya, çerezler ve gereksiz uzantıları temizleyen CCleaner’ın 5.05 yeni sürümü çıktı. CCleaner, işletim siteminizi hızlandırmak için kullanmanız gereken en temel bakım araçlarını içerisinde yer almakta olup başka bir program kullanma ihtiyacı duymazsınız. Bilgisayar Sistem temizlik ve bakımına önem veren tüm kullanıcıların öncelikli tercih olan geliştirilmiş CCleaner programını kullanmasını tavsiye ederim. Bakım araçları arasında yer alan CCleaner’ın 5.05 yeni sürümünde Windows 10 (10049 build) en son sürümü için destek eklenmiş olup, çok kısa bir süre sonra dağıtımı yapılacak olan Windows 10 işletim sitemi yükseltme içinde bir alt yapı oluşturulduğu gözden kaçmıyor. Ayrıca Tarayıcılardan Internet Explorer, Firefox, Opera, için başlangıç öğesi algılama, önbellek ve geçmiş temizliği gibi tarayıcı gelişim programı içine eklenmiş.

CCleaner Free, Ücretsiz program kurulum aşamaları :

1. CCleaner proğramı giriş yapın.
2. CCleaner sayfanın alt kısmında 3 farklı site indirme seçeneği göreceksiniz.
3. İlk seçenek olan Bedava İndir butonuna tıklayın. Programını masa üstüne kaydedin.

4. Masa üstündeki programa tıklayın, dil seçeneklerinden Türkçe ismini seçerek kurulum aşamalarına devam edin.
5. Kurulum aşamaları penceresinde birkaç seçenek göreceksiniz. İstemediğiniz seçeneklerin yanındaki işareti kaldırın.
6. Başlangıc programında otomatik açmasını istemiyorsanız seçeneği kaldırın. Akıllı çerezler, bilgisayarınızda girdiğiniz tüm sitelerin bilgilerini tutan yerdir. Temizleme işlemi sırasında bunlarda silinir. Temizleme sonrası sosyal paylaşım sitesine girmek istediğiniz de yeniden giriş yapmak zorunda kalırsınız. Seçeneği işaretli bırakırsanız sitelere girişte tekrar şifre ve parolanızı yazmanız gerekeceğinden! Ben her zaman şifre yazmak istemiyorum şeklinde düşünüyorsanız işareti kaldırın.
7. Kuruluma devam edin ve bitirin. Kurulum bittiğinde size teşekkür eden bir tarayıcı sayfası açılacaktır. CCleaner’ın yeni sürümü ile bilgisayarınızın veri atıklarını hemen temizlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca okumanızı tavsiye ettiğim konular.
İlgili : CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ?
⇒ CCleaner Gereksiz Sistem Geri Yüklemeyi Kaldırma
CCleaner ücretsiz program, her ülke dilinde yazılmış olması nedeni ile kullanımı çok basittir. CCleaner hakkındaki sürüm notlarını açılan sayfadan okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

NOT : Kurulum aşamasında IE tarayıcı araç çubuğuna Google Araç çubuğu seçeneği işaretli olarak gelmektedir. Seçeneği kaldırmazsanız bu eklentiyi de kullanabilirsiniz. Seçeneği kaldırmayıp kurduğunuz açılan sayfanın altında Google Araç çubuğunu Etkinleştir seçeneği ile aktif duruma getirin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap