CCleaner 5.03 Bilgisayar Temizlik Proğram Yeni Sürümü
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

CCleaner 5.03 Bilgisayar Temizlik Proğram Yeni Sürümü

1
+ - 0

Bilgisayarınızın atık dosyalar, çerezler ve gereksiz uzantıları temizleyen CCleaner v5.03 yeni sürümü çıktı. CCleaner ücretsiz proğramı, yeni arayüz görünümü ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silip sisteminizde kapsamlı bakım yaparak daha fazla istikrar ve performans sağlıyan bir araçtır. CCleaner yeni sürümünde sistem içine disk analiz aracını ekleyerek sürücünüz de çok fazla yer kaplayan dosya türlerini görüp sistem performans durumunu ölçebilir bilgisayarınızı etkileyen atık dosyalarınızı görerek gerekli düzenlemelerini yapabilirsiniz.

Sistem temizliği konusunda dünya üzerinde birçok insanın bir numaralı tercihi olan CCleaner bilgisayarınızı hızlandırmak için kullanmanız gereken en temel bakım araçlarını içerisinde yer almakta olup başka bir proğram kullanma ihtiyacını sizlere hissettirmiyor. Bilgisayar Sistem temizlik ve bakımına önem veren tüm kullanıcıların öncelikli tercihi olan CCleaner’ı kullanmasını tavsiye ederim.

Ücretsiz CCleaner proğramının aşağıda verilen linkten masa üstüne kurulumu :

1. İndirme linkini açın. Yeni bir pencerede açılacaktır.

2. CCleaner ücretsiz sütununun alt kısmında 3 farklı indirme seçeneği mevcut olup dilediğinizi seçebilir veya Priform ismine tıklayın birkaç saniye bekleyin. Bilgisayar masa üstü kayıt penceresinin açıldığını göreceksiniz. Proğramı masa üstüne kaydedin.

3. Masa üstündeki proğrama tıklayın ve dil seçeneklerinden Türkçe ismini seçerek kurulum aşamalarına devam edin.

4. Kurulum aşamaları penceresinde iken birkaç seçenek göreceksiniz. İstemediğiniz seçeneklerin yanındaki işareti kaldırın. Başlat proğramlarında otomatik açmasını istemiyorsanız seçeneği kaldırın. Akıllı çerezler, bilgisayarınızda girdiğiniz tüm sitelerin bilgilerini tutan yerdir. Temizleme işlemi sırasında bunlarda silinir. Temizleme sonrası sosyal paylaşım sitesine girmek istediğiniz de yeniden giriş yapmak zorunda kalırsınız. Seçeneği işaretli bırakırsanız sitelere girişte tekrar şifre ve parolonuzu yazma zorundasınız. Yok ben her zaman şifre yazmak istemiyorum şeklinde düşünüyorsanız işareti kaldırın.

5. Kuruluma devam edin ve bitirin. Kurulum bittiğinde size teşekkür eden bir tarayıcı sayfası açılacak. Kurulum aşamalarını bitirdiniz. CCleaner’in yeni sürümünü kendi sitesinden indirip, bilgisayar veri atıklarınızı hemen temizlemeye başlayabilirsiniz. CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ? Proğram her ülke dilinde yazılmış olması ve kullanımı çok basittir. Şimdi İndir
İlgili ⇒ CCleaner Gereksiz Sistem Geri Yüklemeyi Kaldırma

Sürüm Notları

  • v5.03.5128 (24 Şubat 2015)
  • Eklendi Google Chrome IndexedDB temizleme. 
  • Windows 10 Geliştirilmiş uyumluluk (9926 build). 
  • Geliştirilmiş Firefox ve Google Chrome oturumu temizlik. 
  • Başlangıç aracı Geliştirilmiş Unicode desteği. 
  • Geliştirilmiş klavye navigasyon ve kısayolları. 
  • Güncelleme çeşitli çeviriler. 
  • Küçük GUI İyileştirmeler . Küçük hata düzeltmeleri.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap