Canik, Samsun’da: Maaşlar neden ödenmiyor?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Canik, Samsun’da: Maaşlar neden ödenmiyor?

+ - 0
 Samsun Haber Gazetesi, Şükrü Berk ASKAR’ın haberine göre Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Canik Belediyesi’nde çalışan memurların maaşlarının ödenmemesiyle ilgili basın açıklaması düzenledi. İşte o detaylar…

Tüm-Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat YıldızCanik Belediyesi‘nde çalışan 95 memurun 2 aydır maaş alamadığını belirterek, ‘Maaşlar neden ödenmiyor?‘ dedi

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) Samsun Şube Başkanı Suat YıldızCanik Belediyesi‘nde çalışan memurların maaşlarının ödenmemesiyle ilgili basın açıklaması düzenledi.

 

SENDİKALAR NE YAPIYOR?

Yıldız, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu‘na uyulmadığını belirterek, “Canik Belediyesi toplamda 95 memurunun maaşını son 2 aya kadar ay içinde taksit taksit ödemiş olup, Şubat ve Mart 2019 ayları maaşlarını ise ödememiştir. Canik Belediyesi’nin emekli sandığı primleri de dahil olmak üzere kişi başı 7 bin lira, toplamda ise 700 bin lirayı ödeyememesi düşündürücü. 2 aydan beri maaş ödenmeyen, 2 ay öncesinde de düzensiz ödenen memur ve işçi maaşları için Canik Belediyesi’nde yetkili olan memur ve işçi sendikalarının ne yaptıkları da ayrıca merak ediliyor” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:  http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5477290/maaslar-neden-odenmiyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap