Bu yaz Android’de 6 yeni özellik
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Bu yaz Android’de 6 yeni özellik

0

Hesap şifrenizi güvende tutmaktan, doğru zamanda gönderilecek metin mesajlarını planlamayakadar, dünya çapında 3 milyar aktif Android cihaza sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyoruz. Bugün, yazınızı Android’iniz için güvenliğe odaklanan altı güncellemeyle karşılıyoruz-böylece her fırsatta korunuyorsunuz.

1. Android deprem uyarı sistemi dünya çapında yayılıyor


Geçen yıl, Android cihazlarda yerleşik teknolojiye dayanan dünyanın en büyük deprem algılama ağını inşa etme misyonuna başladık. Bu ücretsiz sistemle, etkilenen bölgelerdeki insanlar depremden birkaç saniye önce uyarı alabilir ve güvenlik aramanız gerektiğinde size önceden haber verebilir. Son zamanlarda Yeni Zelanda ve Yunanistan’da Android deprem uyarı sistemini başlattık. Bugün Türkiye, Filipinler, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’da Android deprem uyarı sistemini tanıtıyoruz.

Daha yüksek deprem riski olan ülkelerde deprem uyarıları başlatmaya öncelik veriyoruz ve önümüzdeki yıl daha fazla ülkede başlatmayı umuyoruz.

2. Mesajlar uygulaması ile neyin önemli olduğunu yıldızlayın

Bilgi kaybolmak için aile, arkadaşlar, iş arkadaşları ve diğerleri iletileri ton ile, çok kolay. Artık neyin önemli olduğunu takip etmek için mesajlar uygulamanıza bir mesaj gönderebilir ve daha sonra tüm konuşmalarınızı kaydırmadan kolayca bulabilirsiniz. Sadece mesajınıza dokunun ve basılı tutun, ardından yıldızlayın. Arkadaşınızın adresi veya aile birleşmenizdeki fotoğraf gibi bir mesajı tekrar ziyaret etmek istediğinizde, yıldızlı kategoriye dokunun.

Yıldızlı mesajlar önümüzdeki haftalarda daha geniş bir şekilde Yayılmaya başlayacak.

3. Mükemmel zamanda mükemmel Emoji mutfak etiketini bulun

Mayıs ayında, son kullanılan Emoji mutfak çıkartmalarınızda yeni bir bölüm tanıttık, böylece en sık kullandıklarınıza hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz. Yakında, bir mesaj yazdıktan sonra emoji Kitchen’da bağlamsal önerileri de görmeye başlayacaksınız. Bunlar, ihtiyacınız olan anda mükemmel emoji kombinasyonunu keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Bağlamsal Emoji mutfak önerileri bugün gboard beta sürümünde mevcut ve Android 6.0 ve üstü çalıştıran cihazlarda İngilizce, İspanyolca ve Portekizce yazılmış mesajlar için bu yaz tüm Gboard kullanıcılarına geliyor.

4. Sadece sesinizle en sevdiğiniz uygulamalardan daha fazlasına erişin

Motor engelli insanlar için ve motor engelli insanlar için inşa edilmiş ve olmayanlar için yararlı olan Voice Access, yalnızca sesinizle hızlı ve verimli telefon ve uygulama navigasyonu sağlar.

Artık beta sürümünde olan gaze detection ile, sesli erişimin yalnızca ekrana baktığınızda çalışmasını isteyebilirsiniz-böylece arkadaşlarınızla konuşmak ve telefonunuzu kullanmak arasında doğal olarak hareket edebilirsiniz.

Sesli erişim artık gelişmiş şifre girişine sahiptir. Bir şifre alanını tanıdığında, harfleri, sayıları ve sembolleri girmenize izin verir. Örneğin, “büyük harf P A s s w o r d” veya sembollerin adlarını (a $ girmek için “dolar işareti” gibi) söyleyebilirsiniz, böylece şifrenizi güvenli bir şekilde girmek daha hızlıdır.

6. Android Auto’da daha fazla özelleştirme ve yeni uygulama deneyimleri

Artık başlatıcı ekranınızı doğrudan telefonunuzdan kişiselleştirmek ve karanlık modu manuel olarak ayarlamak gibi daha kolay kullanım için Android Auto deneyiminizden daha fazlasını özelleştirebilirsiniz. Medya uygulamalarınızdaki yeni sekmeler, “Başa dön” seçeneği ve kaydırma çubuğundaki A’dan Z’ye düğmesiyle içeriğe göz atmak da daha kolaydır. Ve Android AUTO’yu ilk kez kullanıyorsanız, artık birkaç basit dokunuşla arabanızda daha hızlı başlayabilirsiniz.

Ayrıca, sürücünüzü geliştirmenize yardımcı olacak yeni uygulama deneyimleri ekledik. EV şarj, Park ve navigasyon uygulamaları artık Android Auto kullanmak için kullanılabilir. Ayrıca, mesajlaşma deneyimini geliştirdik, böylece en sevdiğiniz mesajlaşma uygulamalarına başlatıcı ekranından erişebilirsiniz. Artık dünya çapında mevcut olan whatsapp veya mesajlar gibi uygulamalardan doğrudan yeni mesajları kolayca okuyabilir ve gönderebilirsiniz.

Bu Android Auto özellikleri, Android 6.0 veya üstü çalıştıran telefonlarda ve uyumlu arabanıza bağlandığında kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap