Bu Haberi Okumadan Telefonunuzu Değiştirmeyin! WhatsApp, 3 Yeni Güvenlik Özelliğini Duyurdu
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Bu Haberi Okumadan Telefonunuzu Değiştirmeyin! WhatsApp, 3 Yeni Güvenlik Özelliğini Duyurdu

0

WhatsApp’a 3 yeni güvenlik özelliği geldi. Bu özellikler, kullanıcıların hem bireysel olarak hem de konuştuğu kişilerin güvenliğini artırmayı sağlıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için birkaç yeni özellik yayınlandı. Daha çok kullanıcı güvenliğini sağlamayı amaçlayan yeni özellikler, an itibarıyla tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor. Gelin hep birlikte WhatsApp’ın yeni güvenlik özelliklerine yakından bakalım.

WhatsApp’ın yeni güvenlik özellikleri, kullanıcıların hesaplarını korumalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca kullanıcıların konuştukları kişinin gerçek olup olmadığını anlamaları için de bazı kontrol mekanizmaları devreye alınmış durumda.

İşte WhatsApp’a eklenen yeni güvenlik özellikleri

Yeni cihaza geçiş yaparken doğrulama gerekecek

WhatsApp

Akıllı telefonlar değiştiği zaman, birkaç basit hamle ile WhatsApp hesabını bir cihazdan bir cihaza taşıyabiliyorsunuz. İşte “Kayıt Kontrolü” olarak anılacak yeni özellik, yeni telefona geçiş yapmaya çalışan kullanıcının, eski telefonuna bir doğrulama bildirimi gönderecek. Kullanıcı, bu bildirimi onaylaması halinde yeni telefona geçiş yapabilecek. Eğer yeni telefona geçiş yapmadan önce eski telefonunuzdan WhatsApp hesabınızı kaldırırsanız geçiş aşamasında ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

WhatsApp’a eklenen bir diğer güvenlik özelliği ise “Cihaz Doğrulama” olarak karşımıza çıktı. Arka planda çalışan ve kötü amaçlı yazılımlara odaklanan bu yeni özellik, telefonu hacklenen bir kullanıcının başka kullanıcılara WhatsApp üzerinden mesaj atmasını engelliyor. Böylelikle diğer kullanıcıların da güvenliği sağlanmış olacak.

Whatsapp yeni özellikler

WhatsApp’ın son yeni güvenlik özelliği de “Otomatik Güvenlik Kodları” şeklinde isimlendiriliyor. Eğer WhatsApp’taki bir kullanıcının profiline dokunup “Şifreleme” seçeneğine girerseniz, bir QR ve bir de 60 haneli sayısal kod görürsünüz. İşte bundan sonraki süreçte, bu kodlar karşılıklı olarak kontrol edilebilecek. Telefonunda gördüğü QR kodu karşısındaki kişinin telefonunda okutacak olan kullanıcı, WhatsApp’ta her şeyin yolunda olup olmadığını rahatlıkla anlayabilecek. Eğer kodlar uyuşuyorsa ve WhatsApp’tan olumlu bildirim alındıysa, iki kullanıcı arasındaki bağlantının güvenli olduğu anlaşılmış olacak.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap