BTK Tarafından Ekşi Sözlük’e Erişim Engeli Getirildi
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

BTK Tarafından Ekşi Sözlük’e Erişim Engeli Getirildi

0

 

Geçtiğimiz dakikalarda Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildi. Karar BTK tarafından verilirken Ekşi Sözlük yetkilileri olay hakkında bilgi almaya çalıştıklarını aktardı.

Türkiye’nin en köklü internet şirketlerinden birisi olan Ekşi Sözlük, ülkemizdeki gündemin Twitter’dan bile önce konuşulduğu yegâne platform olarak biliniyor.

Ancak kimi zaman Ekşi Sözlük, platformda tartışılan bazı konular nedeniyle erişime engellenebiliyor. Tıpkı bu akşam olduğu gibi.

BTK’dan erişim yasağı geldi

21 Şubat akşam saatlerinde bazı kullanıcılar Ekşi Sözlük’e girmediklerini belirtirken BTK’nın sitesinde platformun bugün itibariyle erişime engellediği belirtiliyor. Açıklamada “eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir.” ifadeleri yer alıyor.

Ekşi Sözlük’ten ilk açıklama geldi

itter hesabından yapılan açıklamadaysa “Merhaba, erişim engeli konusunda bir karar olduğunu gördük ancak ayrıntısı hakkında bilgi sahibi değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. bilgi aldıkça paylaşacağız.” ifadeleri yer aldı.

“Herhangi bir içerik kaldırma talebi yok”

Cüneyt Özdemir, site yöneticisi Başak Purut ile görüştüğünü söyleyerek “Ekşi Sözlük ne oldu diye Başak Purut’a sordum. Şu cevabı aldım ‘Saatlerdir BTK’dan kimseye ulaşamıyoruz. BTK kendi karar vermiş ancak bize karar içeriği verilmedi, herhangi bir içerik kaldırma talebi/bildirimi de gönderilmemiş.’ Çok tuhaf…” dedi. :roll: 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir